Ali İsmail Korkmaz anılıyor

 

Gezi direnişi sırasında polisler ve sivil kişilerce dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz, ailesi ve sevenleri tarafından Ekinci Mezarlığı’nda ziyaret edilecek. Korkmaz için, Sümerler Amfi Tiyatro'da anma etkinliği düzenlenecek

10.07.2016
Yazı Boyutu:  
İstanbul'daki Gezi Direnişi'ne destek amacıyla Eskişehir'de katıldığı yürüyüş sırasında polis ve sivil kişiler tarafından darp edilerek henüz 19 yaşındayken tekme ve sopalarla dövülerek öldürülen Anadolu Üniversitesi  öğrencisi Ali İsmail Korkmaz kaybedilişinin 3’üncü yıl dönümünde anılıyor.

Ali İsmail Korkmaz'ın düşlerini hayata geçirmek amacıyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) tarafından düzenlenecek anma töreni, bugün Hatay'da gerçekleşiyor. Saat 18.00'de Ali İsmail'in Ekinci Mezarlığı’ndaki kabrine tüm sevenleri ile beraber bir ziyarette bulunulacak. Ziyaretin ardından saat 20.00'de Sümerler Amfi Tiyatro'da anma etkinliği düzenlenecek.

Katılımın ücretsiz olduğu anma etkinlik, aile üyelerinin konuşmaları ile başlayacak. Programda Nejat Yavaşoğulları, Ferhat Tunç, Hatay Eğitim-Sen Müzik Topluluğu, Kıvılcım Şiir Topluluğu ve Diren İnanç da yer alacak.


Üye OlÜye Girişi