Almanya'da ormanda kaybolan Türk kadının cesedi bulundu

 

Darmstadt ile Frankfurt kentleri arasında ormanlık alanda cesedi bulunan iki haftadır kayıp kadının Saray Güven olduğu belirlendi.

06.09.2017
Yazı Boyutu:  
Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan 3 çocuk annesi 47 yaşındaki Saray Güven’den 14 gün boyunca haber alınamamıştı. Güven, 20 Ağustos’ta çalıştığı işyerinden mesaisi bittikten sonra yolda çocuklarını arayarak eve geleceğini söylemiş, ancak bir daha kendisine ulaşılamamıştı.

1 Eylül tarihinde Darmstadt ile Frankfurt kentleri arasındaki Münster kasabasındaki ormanlık alanda bir kadına ait ceset bulunmuştu. Almanya’da yaşayan Saray Güven’e ait olduğu düşünülen bir cenaze bulundu. Frankfurt savcılığı, ormanlık alanda bulunan cenazenin Saray Güven’e ait olduğunu açıkladı.

Katil zanlısı Fransa’da

Böylelikle bulunan cenazenin iki hafta boyunca kendisinden haber alınamayan Güven’e ait olduğu kesinleşti. İlk otopsi raporunu açıklayan savcılık, Güven’in nasıl öldürüldüğüne ilişkin ayrıntıları soruşturmanın güvenliği açısından açıklamadı. Saray Güven’in cinayet sonucu hayatını kaybettiğini açıklayan savcılık, soruşturmanın sürdürüldüğünü ve sonuçlanıncaya kadar ayrıntılı açıklama yapılmayacağını da bildirdi. Güven’le birlikte en son Frankfurt yakınlarında görülen ve 26 Ağustos günü Fransa’nın Colmar kentinde gözaltına alınan katil zanlısı 51 yaşındaki Hayreddin Tandoğan’ın ise polisin soruları karşısında susma hakkını kullandığı belirtildi. Tandoğan’ın önümüzdeki günlerde Almanya’ya teslim edilmesi bekleniyor.
 
 
 

Üye OlÜye Girişi