Altın BAmyanın favori adayı

 

En erkekçi filmlere verilen Altın Bamya Ödüllerinin bu yılki adayları arasında Sen Kimsin 5 dalda iddialı

15.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

Filmmor  Kadın Kooperatifi tarafından 2009 yılından itibaren sinemada cinsiyetçiliğin ve homofobinin eleştirisi olarak verilen Altın BAmya Ödülleri'nin bu yıl ki  adayları açıklandı.  Ozan Açıktan'ın yönettiği 'Sen Kimsin?' filminin 5 dalda adaylıkla iddisını ortaya koyduğu listede 'Dağ', 'Güzel Günler Göreceğiz' ve 'Zenne' filmleri de yer alıyor. 
 
Filmmor'dan yapılan açıklamaya göre; Erkek kategorisinde 'Sen Kimsin?' filminden İskender ve Tekin karakterleri Altın Bamya için ayrı ayrı yarışıyorlar. Rakipleri ise 'Dağ' filminden Bedir ve Oğuz. 
 
Kadın kategorisinde ise 'Güzel Günler Göreceğiz' filminden Figen, 'Sen Kimsin?' filminden Suzan ve 'Zenne'den Kezban yarışıyor. 
 
Altın Bamya ödülü için yarışan filmler ise yine nefes kesiyor. Ozan Açıktan yönetmenliğinde 'Sen Kimsin?'rakipleri Hasan Tulga Pulat'ın filmi 'Güzel Günler Göreceğiz' ve Alper Çağlar'dan 'Dağ'. 
 
Senorya dalında ise yine adaylar değişmiyor. Caner Alper 'Zenne' ile, Emre KAvruk 'Güzel Günler Göreceğiz' ve Tolga Çevik 'Sen Kimsin?' filmi ödülü birbirlerine kaptırmamaya uğraşaklar. 
 
İzleyici Bamyası Ödülü'nün 13 Ocak- 20 Mart tarihleri arasında internetten yapılan oylamalarla belli olacağı Altın BAmya Ödül Töreni ise 25 MArt akşamı yapılacak. Törende'kadın bedenine çok özel ve farklı cinsiyetçi bakış getiren' film Jüri Özel Tek Taşlı Ödülü evine götürürken, en homofobik filme Jüri Özel Üç Buçuk Bamya Ödülü verilecek. 
 
Ayrıntılı bilgi almak ve oy kullanmak için http://www.altinbamya.org/#/anasayfa/    
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi