Altın Portakal düzenleyicisi vakfa prezervatif davası

 

Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın 3 yöneticisi birlikte oldukları seks işçilerinin masraflarını vakıf gideri olarak göstermiş

06.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
Altın Portakal Film Festivali'nin düzenleyicilerinden Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın 3 yöneticisi hakkında birlikte oldukları kadınların otel, içki, hatta prezervatif paralarını vakfa fatura ettikleri iddiası ile dava açıldı.
 
 
Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni düzenleyen Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın (AKSAV) yöneticileri G.K., H.Ş. ve B.K. hakkında, festival için gittikleri İstanbul’da konakladıkları otelde, birlikte oldukları kadınların otel, içki,  yemek ve kadınlarla ilişki esnasında kullandıkları prezervatif (kondom) paralarını AKSAV’a fatura ettikleri iddiasıyla Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal’ın hazırladığı iddianamede, sanıkların 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi.     
 
İHBARLA ORTAYA ÇIKTI
 
Olay, kendisini partili olarak tanıtan Kemal A.B.’nin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a yazdığı, birer nüshasını da İçişleri Bakanlığı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği ihbar mektubuyla ortaya çıkmıştı.
 
3 ERKEK, 6 KADIN
 
Savcılığın hazırladığı iddianamede,  G.K., H.Ş. ve B.K.’nin, İstanbul’da kaldıkları otelde, Ukrayna uyruklu T.M., S.A., S.I., Rus uyruklu I.L. ile Türk kadınları G.Ş. ve S.P.’nin farklı zamanlarda konakladıkları belirtildi. İstanbul’da 2 gece kalan vakıf görevlileri, 24 bin 56 lira harcadılar. O dönemde, AKSAV’ın muhasebesinde çalışan D.B., iddianamedeki ifadesinde, otelden alınan faturaların şişirildiğini ve 8 bin liranın vakıf borcundan mahsup edildiğini söyledi. Muhasebeci D.B. de, usulsüz ödenen faturalar fark edildikten sonra H.Ş.’nin 10 bin 940, B.K.’nin da 4 bin 50 lirayı nakden ödediğini anlattı.
 
İHBARCIYLA YÜZLEŞTİRİN
 
H.Ş. savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, “1994’ten bu yana Antalya Altın Portakal Film festivali organizasyonlarının başındayım. İhbar mektubunu gönderen Kemal A.B. ile yüzleşmek istiyorum” dedi. B.K. ve G.K. de iddiaları reddetti. (Teslime Tosun- DHA)
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi