Amcasının cinsel saldırılarını açıklayan kızı ailesi reddetti

 

Öz amcasının iki yıldır nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu 20 yaşındaki kız, durumu ailesine açınca başına gelmedik kalmadı.

27.05.2017
Yazı Boyutu:  
Diyarbakır'da Dicle, 18 yaşındayken gittiği öz amcasının evinde cinsel saldırıya uğradı. Öz amcası E.D., Dicle’ye olayı kimseye anlatmaması için tehdit etti. Korkusundan kimseye olayı anlatamaya öz amcanın cinsel istismarı 2 yıl boyunca farklı tarih ve zamanlarda aralıklarla devam etti. Genç kız dayanamayıp önce amcasının eşine, ardından da ailesine olayı anlattı. 

Dicle yaşadıklarını ne yengesine nede annesine inandırabildi. Kimse Dicle’ye inanmadığı gibi yaşadıkları kabusu kimseye anlatmaması içinde sıkı sıkı tembihte bulunuldu. Konuşması halinde öldürüleceği söylendi. Bunun üzerine Dicle yaşadığı şehri terk etmek zorunda kaldı.

SAVCILIKTAN SORUŞTURMA

Dicle, 22 Mayıs’ta Cumhuriyet Savcılığı’na giderek başından geçenleri anlattı, ardından da suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Savcılığı soruşturma açtı. Soruşturma devam ederken ölüm tehditlerinin durmadığını söyleyen Dicle, can güvenliğinin olmadığını belirterek koruma talebiyle ikinci kez savcılığa başvurdu. 

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'a ölüm tehdidi altında yaşadığını anlatan Dicle, şunları söyledi:

ÖLDÜRECEKLER SAHİP ÇIKIN

“Öz amcam tarafından cinsel istismara uğradım ailemle paylaşınca susturuldum, evlatlıktan reddedildim. Kimseye derdimi anlatamadım. Amcamı savcılığa verince de ölüm fermanı çıktı. Öldükten sonra sahip çıkılmak istemiyorum, yaşarken bana sahip çıkın. Ben yaşamak istiyorum. Ölüm korkusuyla sürekli şehir değiştiriyorum. Bir yerde sabit oturamıyorum, hayalet gibiyim. Hayatım kâbusa döndü.”

 
Üye OlÜye Girişi