Anaokulu öğretmeni, önce oğlunu öldürdü sonra kendini astı

 

Tokat Devlet Hastanesi anaokulu müdür yardımcısı Tuğba Uzun, 10 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini doğgal gaz borusuna asıp intihar etti.

18.01.2020
Yazı Boyutu:  
Tokat Devlet Hastanesi’nin anaokulunda müdür yardımcısı olarak görev yapan ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen 37 yaşındaki Tuğba Uzun, evinde 10 yaşındaki oğlu Kayra’yı bıçaklayarak öldürdükten sonra, kendini doğalgaz borusuna asarak yaşamına son verdi.

MÜHENDİS EŞİ ÇİLİNGİRLE KAPIYI AÇTIRDI

Tokat’ta Vakıflar Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak görev yapan Mustafa Uzun, saat 21.30 sıralarında Beybağı Mahallesi Fatih Camisi karşısında bulunan lojmanındaki evine geldi. Uzun, evinin ziline bastı ancak açan olmadı. Telefonla da eşine ulaşamayınca telaşlanarak çilingir çağırdı.

Çilingirin kapısını açtığı eve giren Mustafa Uzun, eşini mutfakta doğalgaz borusunu asılı vaziyette, özel bir okulda 4’üncü sınıfta okuyan oğlu Kayra’yı ise yatak odasında hareketsiz şekilde buldu.

İhbar üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaptığı incelemede anne ile oğlunun yaşamını yitirdiği belirlendi. Yapılan ilk incelemede anne Tuğba Uzun’un, oğlunu ekmek bıçağı ile öldürdükten sonra kendini mutfakta doğalgaz borusuna asarak intihar ettiği saptandı.

Acı olay sonrası fenalık geçiren baba Mustafa Uzun, sağlık ekipleri tarafından Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis ve savcının evde yaptığı incelemenin ardından anne ile oğlunun cansız bedeni otopsi için Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. (DHA)

Üye OlÜye Girişi