Angela Merkel Covid-19 nedeniyle kendini karantinaya aldı

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kendisini karantinaya aldığı bildirildi.

22.03.2020
Yazı Boyutu:  
Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Angela Merkel'e cuma günü koruyucu amaçla zatürre aşısı yapan doktorun koronavirüs testinin pozitif çıktığını, bir saat önce basın toplantısı düzenleyen Angela Merkel'in, toplantının ardından doktorun koronavirüs testinin pozitif çıktığından haberdar olduğunu belirtti.

Seibert, bunun üzerine Merkel'in evinde karantina kararı aldığını ifade etti.

Angela Merkel'in karantina günlerinde evinden çalışacağını bildiren Seibert, Başbakanın yakın zamanda koronavirüs testi yaptıracağını vurguladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugünkü basın toplantısında ülke çapında koronavirüsün yayılmasına karşı sosyal temasın en az 2 hafta süreyle daha da kısıtlanması gerektiğini açıklamış, aileler ve birlikte yaşayanlar hariç 2 kişiden fazlasının bir araya gelmesinin yasaklandığını duyurmuştu.

Merkel Cumartesi günü bir markette alışveriş yaparken görüntülendi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in koronavirüs günlerinde vatandaşlarla birlikte marketten alışveriş yaptığı anın görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

Merkel'in yalnız olduğu, maske/eldiven benzeri önlem almadığı ve az miktarlı günlük ihtiyaç alışverişi yaptığı görüldü.(Fotoğraf: Twitter)

Üye OlÜye Girişi