Ankara Üniversitesi öğrencilerinden 'tacizci hoca' protestosu

 

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri özel bir hayvan hastanesinde darbettiği veterinere cinsel saldırıda bulunan profesörü protesto etti.

08.04.2019
Yazı Boyutu:  
Veteriner Fakültesi Dekanlık binası önünde toplanan öğrenciler adına açıklamada bulunan öğrenci temsilcisi Hüseyin Fatih Şimşek, cinsel istismar, taciz benzeri iddiaların daha önce de gündeme getirildiğini ve fakülte yönetimine şikayette bulunduğunu ancak olayın örtbas edildiğini söyledi.

Şimşek, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri olarak sessiz kalmayacaklarını ve tepkilerini her zamankinden daha gür dile getireceklerini belirtti.Üniversite bünyesinde görev yapan Prof. Dr. Hasan Bilgili 3 Nisan'da kendisine ait hayvan hastanesinde veteriner S.D'nin yardımı ile kadın meslektaşlarını darbedip cinsel istismarda bulunduğunu söyleyen Şimşek, şunları kaydetti:

‘TECAVÜZCÜ-TACİZCİ HOCA İSTEMİYORUZ'

"Sürdürülen hukuki süreçlerle kendisi cezasız bırakıldı. Bu güncel eylemi gerçekleştirebilmesinde o aşamalarda yaşanan ve bizim 'ihmal' olarak adlandırdığımız noktaların ilgili makamlarca yeniden araştırılıp, sorumlularının yeniden tespit edilip, bu şahıslar üzerinde gerekli cezai uygulamaların yapılmasını veteriner hekimliği camiası olarak talep ediyoruz."

Açıklamanın ardından bir süre fakülte binasında yürüyen öğrenciler, "tecavüzcü-tacizci hoca istemiyoruz" sloganları attı.Üye OlÜye Girişi