Ankara ve Konya'da yemekten  95 kişi zehirlendi

 

Ankara'nın Sincan ilçesinde 60 fabrika işçisi yedikleri yemekten zehirlenirken, Konya Devlet hastanesi personeli de yedikleri yemek sonrası mide bulantısı şikayetiyle acil servise kaldırıldı.

28.06.2019
Yazı Boyutu:  

Ankara’nın Sincan ilçesinde 60 fabrika işçisi yedikleri öğle yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Olay, öğlen saatlerinde Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, yaklaşık 4 fabrikada çalışan işçiler yedikleri öğle yemeğinden sonra zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Fabrikaların aynı yemek şirketiyle anlaştığı iddia edilen olayda 60 kadar işçi Sincan Devlet Hastanesi ve Yenimahalle Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede işçilere yapılan tetkikler sonucunda zehirlendikleri tespit edildi. Hemen tedavi altına alınan işçilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olayın görgü tanığı olduğunu söyleyen bir vatandaş, olayın fabrikaların anlaştığı bir lokantadan kaynaklandığını ve yaklaşık 5-6 fabrikanın çalışanlarının neredeyse tamamının zehirlendiğini iddia etti. 

Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük ve Sincan Emniyet Müdürü Metin Demirci, hastaneye giderek hastaların durumu hakkında bilgi aldı.

Olaya ilişkin inceleme başlatıldı.

KONYA BAYHEKİM DEVLET HASTANESİNDE ZEHİRLENME

Bu arada Konya Beyhekim Devlet Hastanesinde öğle yemeği sonrası 35 kişi mide bulantısı şikayetiyle acil servise müracaat etti.

Alınan bilgiye göre, hastane personeli ile aralarında yatılı tedavi gören hastaların da bulunduğu 35 kişi, müracaatlarının ardından tedavi altına alındı. 

Tedavi sonrası durumlarının iyi olduğu tespit edilen 35 kişi taburcu edilirken yemeklerden alınan numune, incelenmek için Konya Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne gönderildi.

İlgililerden alınan bilgiye göre makarna, misket köfte ve kadayıftan oluşan akşam yemeğinden yaklaşık 2 bin 500 kişi yedi.

MEVLİT YEMEĞİNDE DE ÇOCUKLAR ZEHİRLENMİŞTİ

Öteyandan 21 Haziran'da Kars'ta mevlit yemeğine katılan 15'i çocuk 36 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınmıştı.

Yenişehir Mahallesi'nde yeni doğan bebekleri için mevlit okutturan çift, yakınlarını yemeğe davet etmişüti. Çift davetlilere mevlit yemeğinde tavuk, sarma, ayran ve tatlı ikram etmişti.  (kazete)

Üye OlÜye Girişi