Ankara'da barışa bomba: 30 ölü, 126 yaralı

 

Ankara'daki barış mitingi öncesinde iki ayrı patlama meydana geldi. İçişleri Bakanılğı ölü sayısını 30, yaralı sayısını 126 olarak açıkladı

10.10.2015
Yazı Boyutu:  
İçişleri Bakanlığı, bugün saat 10.04'de gerçekleştirilen Barış Mitingine yönelik Ankara Tren Garı kavşağındaki  iki ayrı bombalı saldırıda ölü sayısını 30, yaralı sayısını 126 olarak açıkladı. Saldırıda yaşamını yitirenler ise savcıların delillerin karartılmaması  için halen olay yeride tutuluyor
Beş savcının soruşturma için görevlendirildiği saldırıda hayatlarını kaybedenler halen olay yerinde bekletiliyor.

Sağlık Bakanlığı,  saldırı sonrası olay yerine 57 ambulans sevkedildiğini açıklarken Acil tıp Derneği'ne üye doktor, hemşire ve teknisyenler, yaralılara dışarda müdahale ederden Numune Hastanesi'nde 90 yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Bu arada Antikapitalst Müslaman'ın twitterde acıkladığına göre İbni Sina hastanesinde tedavi gören yaralıların isimleri şöyle
 
Ankara'da binlerce kişi DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bugün “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla Emek, Barış ve Demokrasi mitingi için buluştu.
Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında 30 ölü, 126 yaralı var. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor.

Öğle saatlerinde yapılacak 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde saat 10.04'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre patlamada 30 kişi öldü, 126 kişi de yaralandı. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.Patlamalar bölgede paniğe yol açtı. Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.

Patlamanın olduğu yere ambulanslar sevk edildi.       

Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti.  Haziran Hareketi'nden yapılan ilk açıklamada, "Barış diyenlerin üzerine bomba attılar" denildi.

Ambulansların gecikmesi sebebiyle yurttaşlar yaralıları kendi imkanlarıyla taşınıyor


SURUÇ KATLİAMININ BENZERİ Mİ?

Ankara’da barış mitingine yönelik bombalı saldırının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.Bu görüntülerde bombanın katılımcıların halay çektiği sırada patladığı görülüyor.Görüntüler Suruç Katliamı’nın adeta birebir kopyası yorumları yapılıyor (DHA- Hürriyet)
Üye OlÜye Girişi