Annesi için adalet istiyor

 

16 yaşndaki Bilgen, babasının öldürdüğü annesi için adalet istiyor

13.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
Annesi, babasının işlediği cinayete kurban giden  16 yaşındaki Bilgen Ekişehir'de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun eyleminde annesi için adalet talebini dile getirdi
 
 
Eskişehir'de 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyelerinin düzenlediği basın açıklamasına annesi, babası tarafından öldürülen 16 yaşındaki G. Bilgen de katıldı. Genç kız, yaptığı konuşmada "Annem için adalet istiyorum ve adaletin yerini bulacağına tüm kalbimle inanıyorum. Başka isteğim de başka anneler öldürülmesin, başka yürekler yanmasın" dedi.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri Porsuk Bulvarı'nda basın açıklaması yaptı. 
 
Açıklamaya 28 Kasım 2012 tarihinde Eskişehir'in Aşağı Söğütönü Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında meydana gelen olayda eşi 41 yaşındaki Muharrem Bilgen tarafından bıçaklanarak öldürülen 42 yaşındaki Yeter Bilgen'in kızı G. Bilgen ve dayısı Erol Dündar da katıldı. Sağlık Meslek Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi G. Bilgen, 3 yaşındaki kardeşi E.N. Bilgen'nin ölen annesi ile çekilmiş olan fotoğrafını ve altında 'Benim kardeşim bu yaşta annesizliği hak etmedi' yazısının olduğu dövizi taşıdı. 
 
HERGÜN HER DAKİKA KADINLAR ŞİDDET GÖRÜYOR 
 
Basın açıklamasına aralarında genç kızın okul ve mahalle arkadaşlarının da bulunduğu çoğunluğu kadın olan yaklaşık 100 kişi katıldı. 'Kadınlara koruma, katillere ağır ceza' yazılı pankart açan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına basın açıklamasını Nurcan Mete okudu. Mete, "Bu ülkede kadın cinayeti haberi almadığımız tek bir gün geçmezken, büyüyen bu toplumsal yaraya karşı biz de büyüyoruz ve kazanımlarımızla ilerliyoruz. Her gün her dakika kadınların şiddet gördüğü bu topraklarda adaletin de kadınlardan yana işlemesini sağlayacağız ve kadın cinayetlerini durdurmak için çalışılması gereken bakanlıklar, polisler, savcılar kadınları koruyan yasaları bugün uygulayamazken bizler bunun uygulanabilir olduğunu göstereceğiz" dedi. 
 
ANNEM İÇİN ADALET İSTİYORUM 
 
Annesi, babası tarafından bıçaklanarak öldürülen G. Bilgen de konuşma yaptı. Annesini öldüren babasının en ağır cezaya çarptırılmasını isteyen genç kız şunları söyledi: "Bugün hepimiz burada bir tanecik annem için ve o katilin en ağır yani hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını almasını istediğimiz için toplandık. Bu acı, kelimelerle anlatılmayacak bir acı. Hiçbir konuşma ne annemin o katilin elinden neler çektiğini anlatabilir ne de 3 yaşındaki kardeşimin neler gördüklerini ve neler çektiğimizi. Tek isteğim baba demeye utandığım o katilin hak ettiği cezayı alması. Bizim hayatımızı mahvedip, yüreğimizi paramparça etti. Annem için adalet istiyorum ve adaleti yerini bulacağına tüm kalbimle inanıyorum. Annemin yaşadıklarına ve bizim çektiklerimize karşılık bu adaleti bekliyorum. Başka isteğim de başka anneler öldürülmesin, başka yürekler yanmasın." 
 
Yapılan konuşmaların ardından çeşitli sloganlar atan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.
 
 
 

Üye OlÜye Girişi