Annesini 'Sen karını bile satarsın' dediği için öldürmüş

 

Annesini 2 yaşındaki kardeşinin yanında öldüren 18 yaşındaki genç, cinayeti niçin işlediğini itiraf etti.

11.11.2018
Yazı Boyutu:  
Denizli'nin Sarayköy ilçesinde, annesi Rahime Gencer'i (35), 2 yaşındaki kardeşinin yanında av tüfeğiyle yüzünden vurarak öldüren Osman Gencer (18), suçunu itiraf ederek tutuklanarak cezaevine konuldu. Anne katili Gencer,ifadesinde, bir ay önce evlerinden 20 bin liralık ziynet eşyası çaldığını, bu yüzden çıkan tartışmada annesinin "Sen karını bile satarsın" sözüne öfkelenip cinayeti işlediğini belirtti.

Olay, dün saat 13.00 sıralarında, kırsal Tepeköy Mahallesi'nde meydana gelmişti. Osman Gencer, jandarma ve sağlık ekiplerini arayıp, annesi Rahime Gencer'i evde kanlar içinde bulduğunu söyleyerek yardım istemişti. Baba Musa Gencer (40) de eşinin vurularak öldürüldüğünü oğlundan öğrenmişti.

Sağlık ekipleri, olay anında 2 yaşındaki oğlunun da yanında bulunduğu belirtilen 3 çocuk annesi Rahime Gencer'in cesedini, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Morgu'na kaldırdı.

Jandarma olay yeri inceleme ekipleri, evde ve dışarıda detaylı inceleme yaptı, delil aradı. Olayda kullanılan av tüfeği ise yakın bir bölgede bulundu.

Musa Gencer ile oğlu Osman ve kardeşi Mehmet Gencer, ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Çelişkiler ifadeler veren Osman Gencer, sorgusunda cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Bu gelişme üzerine Musa ve Mehmet Gencer kardeşler serbest bırakıldı.

KAPI KİLİTLENİNCE CAMDAN GİRMİŞ

Jandarmadaki sorgusunda Osman Gencer suçunu itiraf etti. 18 yaşındaki anne katili, evden bir ay önce 20 bin liralık ziynet eşyası çaldığını, bozdurup parayı gazinolarda harcadığını, ailesinin durumu öğrenmesine rağmen kendisinden şikayetçi olmadığını söyledi.

Osman Gencer, dün annesiyle bu konu yüzünden tartışırken Annesinin, "Sen karını bile satarsın" sözüne öfkelendiğini belirtti. Gencer, evin dışında bulunan av tüfeğini alıp bir el ateş ettiğini, içeri girmek isteyince annesinin kapıyı kilitlediğini, kendisinin de pencereden girdiğini söyledi. İçeride de iki el ateş ettiğini belirten Gencer, annesini yüzünden vurduğunu ifade etti. Tekrar pencereden dışarı çıkıp kaçtığını, silahı çevreye attığını belirten Gencer, yolda bir komşusuyla karşılaştığını, komşusunun, "Sizin evden silah sesi geldi" sözleri üzerine olaydan habersiz gibi davranıp, geri döndüğünü söyledi.

Jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Osman G., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Milliyet)

Üye OlÜye Girişi