AP Türkiye Raportörü Kati Piri'den İmamoğlu'nu kutlama

 

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Kati Piri, İl Seçim Kurulu'nun 17 gün sonra mazbatasını verdiği CHP'nin istanbul Büşükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kutladı.

18.04.2019
Yazı Boyutu:  
Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Hollanda Milletvekili kati Piri, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nu, 17 gün sonra mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralmasından sonra bir twetter mesajıyla  İmamoğlu'nu kutladı.  Kati Piri paylaşımında "tebrikler Bay Başkan" ifadesine yer verdi:
 

a HABER'E GÖRE KATİ PİRİ TÜRKİYE DÜŞMANI

AKP'ye yakınlığıyla bilinen 'a Haber' Kati Piri'nin İmamoğlu'nu kutlamasını "Terör destekçiliğiyle bilinen Kati Piri'den İmamoğlu'na tebrik" başlığıyla verdi.  a Haber'in internet sitesinde haberi şöyle:

"Terör destekçiliğiyle bilinen Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Kati Piri, İl Seçim Kurulu'nun hukuksuz kararıyla mazbatayı alan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.

Türkiye düşmanlığıyla bilinen ve sık sık yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Kati Piri'den usulsüz bir biçimde mazbatayı alan Ekrem İmamoğlu'na tebrik geldi.

Kati Piri paylaşımında 'tebrikler' ifadesini kullandı.

TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETMİŞ, YSK'YA BASKI YAPMIŞTI!

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Kati Piri yerel seçimlerle ilgili Başkan Erdoğan'ı Avrupa Birliği Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'a şikayet etmiş, CHP'li yöneticiler gibi yasal süreci hiçe sayarak YSK'yı suçlamıştı. Piri, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından, Türkiye seçimi adlı etikete, "Bu gece İstanbul 'da kimse uyuyacak mı?" diye sormuştu. Piri'nin istediği sonuç çıkınca İmamoğlu'na tebrik mesajı yayımladı.

TERÖRİSTLERLE HER FIRSATTA İÇ İÇE!

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Kati Piri, Türkiye'nin rağmına olan her kim varsa görüşmekten hicap duymuyor. Kati Piri, geçtiğimiz yıllarda HDPKK'lı Selahattin Demirtaş ve Almanlara sığınan firari Can Dündar ile aynı karede yer almıştı.

SKANDAL TÜRKİYE RAPORU!

Türkiye düşmanlığını bulduğu her fırsatta dile getiren Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri, 15 Kasım 2018 tarihinde hazırladığı Türkiye ile ilgili yazdığı taslak raporunda "AB kapısı Türkiye'ye tamamen kapanmalı" demişti." (Kazete Haber Merkezi)

Üye OlÜye Girişi