Apple bunları engelledi!

 

Apple uygulama mağazasında, 2011 de en ilginç 5 uygulamayı yasakladı

16.12.2011
Yazı Boyutu:  

Apple, uygulama mağazasında yer alan tüm uygulamaları tek tek kontrol 16_TEKNO_APPLE.jpgediyor ve onaylıyor. 

Apple ın 2011 yılında uygulama mağazasına sokmadığı en ilginç 5 uygulama şöyle:

Phone Story

Apple ı eleştirmek App Store da yer almak için en iyi yöntem değil. Phone Story adlı bir oyun bunu zor yoldan öğrenmek zorunda kaldı. iPhone üretmek için Afrika da maden işçilerini zorla çalıştırmak üzerine kurulu olan bu oyun App Store da ancak çok kısa bir süre kendine yer bulabildi.

Tawkon

Cep telefonunu kullanırken ne kadar radyasyona maruz kaldığınızı ve bu oranı azaltmak için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer Tawkon adlı uygulamanın App Store da yer alması engellenmeseydi muhtemelen bunu öğrenebilecektiniz.

Sahte Sürücü Belgesi

Bazı uygulamalar yasaklanmadan önce uygulama mağazasında daha uzun süre geçirebiliyorlar. Örneğin Drivers Licence adlı sahte sürücü belgesi üretme uygulaması, 2 yıl sonra sahte belge düzenlemeye neden olabileceği gerekçesi ile mağazadan kaldırıldı.

iTether
Sizlere daha önce de bahsettiğimiz, cep telefonun internet bağlantısını bilgisayar ile paylaşmayı sağlayan iTether 2011 in yasaklılar listesinde yer alıyor.

Buzzed

Trafikte alkollü sürücüleri kontrol amaçlı kurulan kontrol noktalarının yerlerini harita üzerinde gösteren Buzzed adlı uygulamanın da Apple mağazasındaki ömrü çok uzun olmadı. Apple bu uygulamayı mağazasından kaldırmakla kalmadı App Store kurallarına "güvenlik kuvvetleri tarafından halka açık şekilde duyurulmamış kontrol noktalarının yerlerini gösterek uygulamaların" yasak olduğu bilgisini de ekledi.  (chip)

ANAHTAR KELİMELER


Üye OlÜye Girişi