Apple'a, yüzbinlerce 'iPhone'larını bilerek yavaşlatma' davası

 

Apple; iPhone'larını bilerek yavaşlatmasının bedelini fazlasıyla ödeyecek gibi duruyor. Sadece Güney Kore'de kişi yavaşlatmaya karşı mahkemelere koştu

17.01.2018
Yazı Boyutu:  
iPhone'ların bilerek yavaşlatılması haberinin etkileri devam ediyor. Şimdi de Apple, bu zamana kadar bir şirkete karşı açılmış en kapsamlı dava ile karşı karşıya. Güney Kore'de tam 370 bin kişi Amerikan  teknoloji devinin telefonlarını bilerek yavaşlatmasına karşın dava açtı.

Habertürk'te yer alan habere göre; yerel hukuk firması Hannuri Law tarafından Aralık ayında 67 bin mağdurla açılan davada, davacıların sayısı 370 bin kişiyi geçti. Gelen bilgiye göre yerel mahkeme ilk olarak Apple'a bir yazı gönderecek ve hakkındaki suçlamalara yanıt vermesini isteyecek. Sorulacak en önemli soru ise, yavaşlamaya neden olduğu açıklanan güncellemelerin davacıların bulunduğu bölgelere servis edilip edilmediği olacak.

Güney Kore'de açılan bu davaya şu an için 370 bin kişi taraf oldu. Tüm bu kesimi, topluluğu temsil eden Hannuri Law firması ise, Apple'ın iPhone sahibi olan her davacıya 2 bin dolar ödeme yapmasını talep ediyor.

Üye OlÜye Girişi