Askere gitmemek için 81 yaşındaki kadınla evlendi

 

24 yaşındaki Ukraynalı Alexander Kondratyuk, askere gitmemek için kendisinden 57 yaş büyük olan 81 yaşındaki engelli kuzeniyle evlendi.

28.09.2019
Yazı Boyutu:  
Ukrayna’da askerlik hizmeti belli bir yaşa gelmiş gençler için zorunlu. Ancak bazı istisnaları var, mesela engelli eşine bakmak zorunda olan kişiler askere gitmek zorunda değil.24 yaşındaki Alexander Kondratyuk da bu istisnai durumdan faydalanmak istemiş. Ve kendisinden 57 yaş büyük, 81 yaşındaki engelli kuzeni ile evlenmiş.

Durum şüpheli bulununca gazeteciler 81 yaşındaki Zinaida Illarionovna’ye bu durumu sormuş.

Ancak kadın tüm iddiaları reddederek Alexander’ın çok iyi bir eş olduğunu, kendisine çok iyi baktığını söylemiş. Ancak komşularla yapılan görüşmelerde Alexander’ın eşinin oturduğu yere pek uğramadığı ortaya çıkmış.

Komşuları Zinaida’nın pek çok ziyaretçisi olduğunu söylemişler. Yaşlı kadının yeğenleri, torunları, kızları, vs. sürekli ziyaretine gelse de kocasını gören pek olmamış.Yalnız yaşayan 81 yaşındaki Zinaida Illarionovna’nın evli olduğunu gösteren tek şey nikah belgesi.

O da sadece Alexander askere alınmak istendiğinde ortaya çıkıyor. Ne zaman askerlik hizmeti hatırlatılsa Alexander sevgili engelli eşine bakmak zorunda olduğu için askere gidemeyeceğini beyan etmek için nikah evrakını gösteriyormuş. Bir de eşinin engelli raporunu.

Her ne kadar şüpheli gibi görünse de Alexander’ın askere gitmeme hakkı var.

Vinnitsa bölgesindeki askere alma dairesi yetkilisi Aleksandr Danilyuk, 24 yaşındaki Alexander’ın askere gitmeme hakkının olduğunu belirtiyor. Danilyuk, “Resmi belgeleri gösterdiği sürece askerlikten muaf, yapacak hiçbir şey yok.”

Ancak uzmanlar Zinaida’nın komşularının tanık olarak dinlenmesi gerektiğini söylüyor.

Ortada resmi evraklar olabilir, ancak uzmanlara göre çiftin bir karı koca hayatı yaşayıp yaşamadığını anlamak ve Alexander’ın eşine bakıp bakmadığını görmek için komşuları tanık olarak dinlenebilir. Zira 24 yaşındaki adamın eşinin yanına uğramadığını söyleyen onlarca tanık olduğu belirtiliyor.

Üye OlÜye Girişi