Atatürk Havalimanı 15 Temmuz buluşmasına hazırlanıyor

 

AKP Lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı netleşti. Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde Ankara ve İstanbul'da bir dizi etkinliğe katılacak.

14.07.2019
Yazı Boyutu:  
 İlk olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısındaki Şehitler Abidesi'ndeki törende yer alacak olan Erdoğan, buradan Millet Camisi'de giderek şehitler için okunan hatimlerin duasına iştirak edecek. 

Daha sonra TBMM'deki özel oturumu izleyecek olan Erdoğan, yeniden yapılan Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü de hizmete açacak. Erdoğan'ın 15 Temmuz'da İstanbul'daki ilk adresi ise, darbe girişimi gecesi geldiği ve 15 Temmuz gecesi yaşanan direnişi yönettiği yer alan Atatürk Havalimanı olacak.

DİRENİŞİ YÖNETTİĞİ YER

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek dev buluşmaya şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılacak. 

Atatürk Havalimanı'nda 15 Temmuz vesilesiyle anma programı öncesinde son hazırlıklar ise sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlarla buluşacağı alanda dev bir platform kuruluyor. 

Darbe girişiminin sembol yerlerinden Atatürk Havalimanı'nda yarın akşam gerçekleşecek etkinlik öncesi yapılan hummalı çalışma görüntülendi. 

Dev bir platformun kurulduğu görülen alanda işçiler çalışmalarına son sürat devam ediyor. Provalarda alanda açılacak dev Türk Bayrağı da objektiflere yansırken ayrıca yarın için güvenlik önlemlerinin de üst düzeyde alınmış durumda olduğu görüldü.

Erdoğan, daha sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geçerek buradaki Hafıza 15 Temmuz Müzesi'nin açılışını yapacak. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise, 15 Temmuz günü ilk olarak Karşıyaka Mezarlığı'ndaki 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'ni ziyaret edecek.

ÇOK SAYIDA TÖREN

Şentop, daha sonra, darbecilerin bombaladığı Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Başkanlığı'nı ve TÜRKSAT'ı ziyaret edecek. Ayrıca, darbecilerin hedefi olan TBMM'de de bir anma töreni yapılacak. Meclis'teki özel oturumu Erdoğan ile birlikte çok sayıda devlet başkanı ve temsilcisi de takip edecek.

Üye OlÜye Girişi