Atatürk Havalimanında 2 patlama: 10 şehit 20 yaralı

 

Atatürk Havalimanı'nın Dış Hatlar geliş terminalinde iki patlama meydana geldi, yaralılar olduğu belirtiliyor.

28.06.2016
Yazı Boyutu:  
Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar CIP gidiş teminalinde 2 ayrı noktada patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre, iki terör örgütü üyesi, Emniyet güçlerinin kendilerinden şüphelenmesinin ardından üstlerinde bulunan 4 el bombasını X-ray cihazlarına doğru attı ve 4 ayrı patlama art arda yaşandı. Sonrasında polisler ateş açtı ve çatışma çıktı. İlk bilgilere göre,  10 şehit, 20 civarında da yaralı var.


BEKİR BOZDAĞ: 10 ŞEHİT VAR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada; "Bana verilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişte bir terörist önce kalaşnikofla etrafı tarayıp sonra kendisini patlatmıştır. İlk belirlemelere göre, yaklaşık 10 civarında şehidimiz var, 20 civarında da yaralı olduğu söylenmektedir." dedi.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedilirken,  çoğu çocuk ve kadın olan 40'ın üzerinde yaralının en yakın hastanelere kaldırılmaya çalışıldığı belirtildi.Görgü tanıkları patlama  sonrası yaralılara ilk müdahaleyi yapacak sağlık ekibi sayısının yetersiz olduğunu ifade ederken,  havalimanı giriş ve çıkışa kapatıldı. Pistte hazır uçaklara kalkış izni veriliyor, diğerleri bekletiliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 23 ambulansın olay yerinde yaralılara müdahale ettiği bildirildi.

ATATÜRK HAVALİMANI'NA ÇIKAN TÜM YOLLAR KAPATILDI

Polis telsizinden geçen bilgilere göre, havalimanına çıkan bütün yollar kapatıldı. Havalimanı da sivil araç giriş ve çıkışına kapatılırken, itfaiye ve ambulansların geçişine izin veriliyor. İçeride halen yolcular var. Polis ekipleri havalimanı çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

GÖRGÜ TANIĞININ İFADESİ: İLK ÖNCE SİLAH SESLERİ DUYULDU

Görgü tanığının verdiği ilk bilgilere göre ise, ilk önce silah sesi duyuldu. Ardından bombalar art arda patladı. Bakırköy Devlet Hastanesi'nin acil servisine giden yaralı sayısı 40'ı aştı. 

BAŞBAKAN YILDIRIM KRİZ MASASI OLUŞTURULMASI TALİMATINI VERDİ

NTV'nin haberine göre ; Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlama hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'i telefonla arayarak bilgi aldı. Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

Üye OlÜye Girişi