'Audi hakkım' diyen AKP'li Başkan istifa etti

 

Erdoğan'ı görevden alacağı belediye başkanları listesinde yar alan 650 bin liralık aüd marka makam otomobiliyle göndüme gelen Düzce Belediyei Başkanı Keleş, başkanlıktan istifa etti

2.10.2017
Yazı Boyutu:  
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ardından AKP'li Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile istifa ettiğini duyurdu.

DAMADI 'FETÖ'DEN TUTUKLANMIŞTI

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ‘FETÖ/PDY’ soruşturması kapsamında Düzce Belediye Başkanı Başkanı Mehmet Keleş’in damadı Emre Kurt gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. '650 BİN TL'LİK MAKAM ARACI'

AKP’li Mehmet Keleş, 650 bin TL'ye aldırdığı Audi makam otomobiliyle de gündeme gelmiş ve eleştirilere “Tüm belediye başkanları Mercedes’le, Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz?" demişti.

9 AKRABASINI BELEDİYEYE MÜDÜR YAPTI

2014'te AKP'den Düzce Belediye Başkanı seçilen Mehmet Keleş, 9 akrabasını belediyede üst düzey görevlere atadı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE GÜBRE SKANDALI

Keleş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adelet Yürüyüşü sırasında konakladığı alanın önüne hayvan gübresi dökülmesinden de sorumlu tutulmuştu.

RABİA HEYKELİDüzce Belediyesi tarafından Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde yeniden düzenlenen kavşağa "Rabia heykeli" dikilmişti. Keleş, 'Rabia" işaretinin "Türk milletinin birliğinin simgesi olduğunu" iddia etmişti. 

KELEŞ'İN AÇIKLAMASI

İstifasının istendiği iddia edilen Keleş'in sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

“Düzce halkına sonsuz sevgi ve saygılarımla.

Uzun yıllardan beri Düzce’ye ve Düzceli hemşehrilerime en güzel hizmetleri verebilmek için çalıştım. Yaptığım hizmetler ortadadır.
Ne yazık ki, biz Düzce’ye ve Düzcelilere hizmet etmek için gece gündüz çalışırken, birileri de beni ve benim üzerimden gönül verdiğim partimi yıpratmak için her türlü yalan, dedikodu ve iftiraları üretmekle meşgul oldular.

Şahsım ve yakınlarımla ilgili yürütülen bu çirkin kampanyanın partime ve kutsal davamıza daha fazla zarar vermemesi için, büyük bir heyecan ve istekle yürütmekte olduğum Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Bilinmesini isterim ki; şahsıma, aileme, Düzcemiz’e, partimize ve davamıza zarar veren bu çirkin iftira ve karalama kampanyalarını yürütenlerle hem hukuk önünde, hem de mahşer gününde hesaplaşacağım.

Yine bilinmesini isterim ki, bu günden sonra canımdan aziz bildiğim ve gönülden bağlı olduğum yüce davama ve partime bağlılığım hangi düzeyde olursa olsun, her zamankinden daha üst seviyede artarak devam edecektir.

Saygıdeğer dava kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ve sevgili Düzce halkına sonsuz sevgi ve saygılarımla." 

Üye OlÜye Girişi