Avcılar'da bin kişilik kadın korosu

 

Avcılar Belediye Başkanı Benli, “Kadının sesi, sazı ve sözü Avcılar’dan bütün dünyaya yayılacak” dedi

1.03.2015
Yazı Boyutu:  

 

İstanbu'un Avcılar ilçesinde 10 mahalle, 10 koro, 10 türkü çalışması başlatan CHP'li Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, “Kadının sesi, sazı ve sözü Avcılar’dan bütün dünyaya yayılacak” diyor.

 

Avcılar Belediyesi bünyesinde kurulan, ‘Kadının Türküsüne Davet’ korosu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde türkü söylemeye hazırlanıyor

Avcılar’da kadınlar seslerini önce Türkiye’ye sonra da dünyaya duyurmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 10 mahalle, 10 koro, 10 türkü çalışması başlatan Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, “Kadının sesi, sazı ve sözü Avcılar’dan bütün dünyaya yayılacak. Şu anda, 10 mahallede yaptığımız çalışmadan oluşan korolara katılan, kadın sayısı 1000’e yaklaştı” dedi. Her hafta düzenli olarak prova yapan, Binbir Çiçek Kadın Korosu, 8 Mart’ta seslerini duyurmak için çalışmalarına devam ediyor.

Koroya Binbir Çiçek Kadın Korosu adını veren Başkan Dr. Handan Toprak Benli şöyle konuştu: “Avcılarda oluşan bu koro, bir kadın hareketi şeklinde dalga dalga büyüyecek. Her mahallede konserler vereceğiz. Etkinliğin son günü yani 8 Mart’ta, Avcılar’da bin kadının katıldığı, dev bir koro konser gerçekleştireceğiz.”

Kadınlar Günü’nde türkü söylenecek

Bu proje ile her yaştan her meslekten ve her yöreden kadınları bir araya getirerek, birlikte türkü söyleyip tanışmalarını ve kaynaşmalarını amaçladıklarını belirten Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Kadın türkü söyler. Yavrusuna ninni, acısına, kaybına ağıt ve geleceğe umut türküsü söyler. Elbette bizim dilek ve temennimiz, tüm kadınlarımızın mutluluk türküsü söylemesidir. Bu dünyada barışın dilini yakalayacak olan da barışını türküsünü söyleyecek olan da kadındır. Rengi, dili, inancı, giyimi kuşamı ne olursa olsun tüm kadınların yürekleri aynı çarpar, aynı Bu amaçla oluşturduğumuz koromuz, her mahallede konser verecek, ardından da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde türkülerini seslendirecekler” dedi

 

 


Üye OlÜye Girişi