Avrasya Araştırma, 30 büyük şehrin sonuçlarını açıkladı

 

Avrasya Araştırma Başkanı Özkiraz'a göre Ankara, İstanbul ve İzmir'i CHP kazanıyor.

29.03.2019
Yazı Boyutu:  
 Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada; Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Millet İttifakı’nın 12 büyükşehiri kazanacağını öngördüklerini duyurdu.

Avrasya Araştırma şirketi 30 büyükşehir araştırma sonucunu seçime saatler kala açıkladı. Açıklanan ankete göre; yerel seçimde sürpriz sonuçlar çıkıyor.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'ın sosyal medya hesabından açıklanan 30 büyükşehir anket sonucuna göre sürpriz sonuç ortaya çıkıyor. Avrasya anketine göre; 12 büyükşehiri AKP kazanırken, 12 büyükşehiri CHP kazanıyor. HDP'nin 3, İYİ Parti'nin 2, MHP'nin ise 1 büyükşehiri kazancağı öngörülüyor.

AKP 6 BÜYÜKŞEHİRİ KAYBEDİYOR

AKP'nin elindeki İstanbul, Ankara, Denizli, Balıkesir, Bursa ve Antalya Büyükşehir belediyelerini, MHP'nin elindeki Adana Büyükşehir belediyesini, İYİ Parti'nin elindeki Mersin Büyükşehir Belediyesini kaybedeceği öngörülüyor.

İşte il il o anketin sonuçları: Anket yapılan diğer ille ve ilçeler kazanması beklene partiler şöyle; 

Kars HDP
Isparta MHP
Bartın MHP
Tokat AKP
Sivas AKP
Antalya / Alanya MHP
Antalya / Kaş CHP
İstanbul / Şişli CHP

ÜÇ BÜYÜK İLİN İLÇELERİNDE KIYASIYA YARIŞ
  1. Akparti'nin elindeki İstanbul, Ankara, Denizli, Balıkesir, Bursa ve Antalya Büyükşehir belediyelerini, Mhp'nin elindeki Adana Büyükşehir belediyesini, İyi parti'nin elindeki Mersin Büyükşehir Belediyesini kaybedeceğini öngörüyoruz.
   30 yanıt75 retweet395 beğenme
    
    
    
  2. İstanbul'da 1. Bölgede Tuzla , Sancaktepe ve Üsküdar 2. Bölgede Beyoğlu, Eyüpsultan ve Zeytinburnu 3. Bölgede Esenyurt, Küçükçekmece, Bahçelievler'in CHP'ye geçeceğini öngörüyoruz Bunların dışında Başakşehir'de Düşük bir ihtimal olmakla beraber CHP'ye geçme ihtimali olabilir
   44 yanıt99 retweet399 beğenme
    
    
    
  3. Ankara; Mamak, Elmadağ, Çankaya, Yenimahalle'de CHP'nin Kazanacağını öngörüyoruz. Ayaş'da seçmen sayısının 1/4'üne yakın taşıma seçmen olmasından dolayı ölçümleme yapılamıyor Bunların dışında Etimesgut, K.kazan ve Kalecik İlçelerinde Muhalefetin kazanma ihtimali az da olsa var
   19 yanıt61 retweet316 beğenme
    
    
    
  4. İzmir'de Menderes, Aliağa, Kemalpaşa gibi ilçelerin Muhalefete geçecektir.

(HalkTV)


Üye OlÜye Girişi