Avrupa Kadın Girişimciler Platformu Essen'de buluştu

 

Yeni kurulan Avrupa Girişimci Kadınlar Platformu 2. buluşmasını Almanya'nın Essen kentinde gerçekleştirdi.

19.04.2016
Yazı Boyutu:  
Farklı mesleklerden ve Kuzey Ren Vestfalya'nın farklı şehirlerinden bir araya gelen girişimci kadınlar, kahvaltı eşliğinde hem birbirleriyle tanıştılar hem de gelecekte yapılabilecek aktivitelerle ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Platformun kurucusu Sevda Yıldırım konuşmasında, Avrupalı Türk kadınlarının başta eğitim ve iş dünyası olmak üzere, kültür, sanat, hukuk, sağlık, siyaset, politika gibi yaşamın birçok alanında başarılar kaydettiklerini, bu platformla amaçlarının farklı alanlardan girişimci veya girişimci adayı kadınların aralarındaki iletişimi güçlendirmek olduğunu dile getirdi.HER AY FARKLI BİR KENTTE

Her ay farklı şehirlerde ve mekanlarda gerçekleşecek buluşmaların yanısıra, girişimci kadınları ilgilendirecek konular hakkında bilgilendirme toplantıları, seminerler planlanıyor.

Bir tür Avrupalı kadınlar arasında dayanışma ağının oluşmasını amaçlayan Platform, uzak mesafelerde olan kadınlarla iletişim halinde olmak için sosyal medyayı kullanıyor.

Platform buluşmasına katılan kadınlar, sosyal alanda gönüllü çalışan kadınlar bunu nasıl kazanca çevirebilirler? Kozmetik ve bakım alanındaki yenilikler nelerdir? Güvenilir şirket ve finans danışmanlığı yapan kurumlardan nasıl faydalanılabilir?Şirket kurmak için nerelerden destek alabilirim? Firmamı, ürünümü nasıl tanıtmalıyım? Müşteri nasıl kazanırım? Bir basın bildirisi hangi durumlarda gerekli ve bunu nasıl hazırlarım? Evden nasıl para kazanırım? Nasıl profesyonel çalışırım? gibi konular üzerinde çalışmalara yapılabileceğini dile getirdiler.

Kısa sürede birçok konunun dile getirildiği, tartışıldığı buluşmanın verimli geçtiğini ifade eden Yıldırım, yeni insanlarla tanışmanın yanısıra, farklı şehirlerden bir araya gelen kadınların başarı hikayelerini dinlemenin de ayrı bir zevk olduğunu dile getirdi. Yıldırım son olarak mekan sahibi Şenay Özger Mumcu'ya güzel organizasyonundan dolayı Platform adına teşekkür etti.
(Hülya Sancak/muhabirce.de)
 

Üye OlÜye Girişi