Avrupa Konseyi, 22 kişilik heyetle yerel seçimleri izleyecek

 

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinden 22 kişilik heyet, seçimleri izlemek üzere yarın (27 Mart) Türkiye'ye geliyor.

26.03.2019
Yazı Boyutu:  
Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 20 ülkeden 22 gözlemcinin yer aldığı Avrupa Konseyi Parlamenterler Heyeti yerel seçimleri izlemek üzere 1 Nisan tarihine kadar Türkiye'de kalacak.
Yarın Türkiye'de olacak olan Avrupa Konseyi Heyeti,  ilk  ziyaretini ise  Ankara'da Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven'e yapacak. 

NTV'nin haberine göre, Andrew Dawson başkanlığındaki heyet, 28-29 Mart'ta Ankara'daki diplomatik misyonlar, devlet yetkilileri, STK'ler, düşünce kuruluşları, medya ve siyasi partilerin temsilcileriyle bir araya gelecek.

Heyettekiler seçim günü gruplara ayrılarak, sandık merkezlerinde seçim prosedürlerini gözlemlemek üzere Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer şehirlerde çalışmalarda bulunacak.

Heyet Başkanı Dawson, seçimin ardından 1 Nisan'da Ankara'da düzenleyeceği basın toplantısıyla ilk değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaşacak.

Üye OlÜye Girişi