Aybüke öğretmeni, öğrencileri yalnız bırakmadı

 

Batman'da PKK saldırısında hayatını kaybeden 23 yaşındaki müzik öğretmeni Aybüke öğretmen in cenazesi öğrencilerinin de katıldığı törenle Çorum'a uğurlandı.

10.06.2017
Yazı Boyutu:  
Dün Batman'da düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 7 aylık müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ı son yolculuğuna uğurlamak için Batman Öğretmenevi'nde tören düzenlendi. Törene, Yalçın'ın ailesinin yanı sıra öğretmen arkadaşları, öğrencileri ve yurttaşlar da katıldı.YAKINLARI  TERÖRE LANET OKUDU

Batman Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen törene, Vali Ahmet Deniz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Topuz, Yalçın'ın ailesi, arkadaşları, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.


Törende, öğretmen Yalçın'ın yakınları ayakta durmakta güçlük çekti. Yalçın'ın naaşının, cenaze aracına konulduğu sırada terörü lanetleyen aile üyeleri, "Bu vatanı bölemeyeceksiniz, ezanı dindiremeyeceksiniz, vatan sağ olsun" diye haykırdı.

ÖĞRENCİLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU


Törene, öğrencilerinin yanısıra Yalçın’ın çok sayıda meslektaşı da katıldı. Yalçın’ı gözyaşlarıyla uğurlayan müzik öğretmeni Emrah Yıldırım, "Bunu duyduğumuzda şok olduk. Hak eden en son kişiydi. En gençlerimizdendi. Cümlelerin bittiği an. Böyle bir şeyi Kozluk’ta ilk kez gördük. Şehit askerlerimiz de var. Onların ve öğretmenimizin ailelerinin başı sağ olsun, vatanımızın başı olsun. Neşeli, şen şakraktı. Sürekli enstrüman çalar, şarkı söylerdi. Güzel bir türküsü vardı söylediği, Mağusa Limanı. Orada zaten gereken her şeyi anlatmış gibi. Hayal gibi geliyor" diye konuştu.ÇORUM'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın cenazesi, Ankara’da yapılacak resmi törenin ardından defnedilmek üzere Çorum’un Osmancık ilçesine gönderilecek.
Üye OlÜye Girişi