Aynı masadalar ama birbirini tanımıyorlar

 

Restoranda aynı masada fotoğraf veren MHP'li Özcan Yeniçeri de, ülkücü suç örgütü lideri Sedat Peker'de birbirini tanımıyormuş!

13.10.2015
Yazı Boyutu:  
MHP'li Özcan Yeniçeri, sosyal medyada paylaşılan ve Sedat Peker ile bir restoranda çekilen fotoğrafları hakkında "Yanıma gelene kadar fark edemedim. Adam oturdu, durun demeye kalmadan flaşlar patladı, resimler çekildi" şeklinde aktardı.

Sosyal medyada Sedat Peker ile çekilen fotoğrafı dolaşan eski MHP Ankara Millitvekili ve 7 Haziran seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Özcan Yeniçeri konuyla ilgili konuştu.

Hürriyet'ten Ayşe Alp'in haberine göre, fotoğrafla ilgili açıklamalarda bulunan Yeniçeri şu ifadeleri kullandı:

"Sedat Peker, denilen adamı hiç tanımam. 1.5 yıl önce İstanbul'daydım. Bacanağımın kardeşi bir restoran açıyormuş. Rica ettiler, açılışı siz yapın, dediler. Oraya gittim. Enteresan bir girişi vardı. Açılışı yaptım, dar bir alandan geçerek yemek için masaya oturdum. Sonra yanıma AKP'nin bir iki Belediye Başkanı geldi, sohbet ettik. Aradan uzun zaman geçti. Kapının önünde siyah bir minibüs durdu, 10-15 siyah elbiseli genç çocuklar indi. Ara yaptılar. Sedat Peker denen adam geldi. İlk defa orada gördüm, yanıma gelene kadar da fark edemedim. Adam oturdu, durun demeye kalmadan flaşlar patladı, resimler çekildi.

Ertesi gün Ankara'ya döndüğümde Genel Başkanın önünde bu resimler vardı. Ben bu adam kimdir, nedir bilmem. Resim çektirirken kimseye 'sabıkasızlık' belgesi sormuyorum. Bizimle ilgili kritik birşey olduğunda şimdi de kritik 1 Kasım seçimleri var, bu fotoğrafı birileri çıkarıp servis ediyor. Ben düz bir adamım, böyle bir ilişkim olsa açık açık söylerim. bir ilişkim olsa söylerim. Kimseden korkmam. Ama kahpe ve kalleş bir düzen var, herkes bu fotoğrafın altına bir şeyler yazıyor."

ADAY GÖSTERİLMEYİŞİMLE BİR İLGİSİ OLDUĞUNU SANMIYORUM

Yeniçeri, 7 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili adayı yapılmayışının Sedat Peker ile çekilen bu fotoğrafların ilgili olup olmadığı sorusuna ise, "Hayır bununla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Türkiye'de kötü siyasetçiler iyi siyasetçileri kovuyor. Biraz çalışkandık, koşturuyorduk; sanırım bu durum ağır geldi. Ama Türkiye'nin bugünkü durumunda benim Meclis'te olmam gerekiyordu" yanıtını verdi.

Yeniçeri, bu fotoğraflarla ilgili olarak Sedat Peker'in de "kendisini uzaktan yakından tanımadığına" dair bir açıklama yaptığını anımsattı.

SEDAT PEKER DEN AÇIKLAMA

Sedat Peker, konuyla ilgili Nisan ayında kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada "Özcan Yeniçeri isimli milletvekilini hayatımda ne daha önce ne de fotoğrafın çekildiği açılışın daha sonrasında hiçbir zaman görmedim" ifadesini kullandı.  (Hürriyet)


Üye OlÜye Girişi