Ayşe Öğretmen tahliye edildi

 

'Çocuklar ölmesin' dediği için hapis cezasına çarptırılarak cezaevine konulan Ayşe Öğretmen'in tahliye haberini avukatı Mahsuni Karaman Twitter hesabından duyurdu.

04.05.2018
Yazı Boyutu:  
Kanal D Televizyonunda Bayazıt Öztürk'ün sunduğu Beyaz Show programına canlı  bağlanarak, Güneydoğu'daki baskıları dile getirip  "Çocuklar ölmesin" dediği için "terör örgütü propagandası yapmak" gerekçesiyle 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve 6 aylık bebeğiyle Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne konulan öğretmen Ayşe Çelik tahliye edildi.

Tahliye haberini Ayşe Öğretmen'in avukatı Mahsuni Karaman Twitter hesabından duyurdu. Karaman "Bir güzel haber de ben vereyim. Ayşe Öğretmen tahliye oldu" dedi. Karaman, Diyarbakır İnfaz Hakimliği’ne başvuruda bulunarak müvekkilinin cezasının “denetimli serbestlik” tedbiri ile infaz edilmesini talep etmişti. Hakimlik, talebi değerlendirerek Çelik’in tahliye edilmesine karar verdi.

Evrensel'e konuşan Çelik'in avukatı Karaman, "3-4 gündür Ayşe Çelik'in dosyası incelemedeydi. Bugün mesai sonrası bir kararın çıkmış olduğunu öğrendik. Ayşe Çelik için çıkarılan tahliye kararı Pazartesi günü elimize ulaşmış olur. Kendisi tahliye oldu, şu an evinde bulunuyor" dedi.

Mahsuni Karaman
@av_mkaraman
 Bir güzel haber de ben vereyim. Ayşe Öğretmen tahliye oldu:))


Ayşe Öğretmen'in cezasının denetimli serbestlik tedbiri ile infaz edilmesi için Anayasa Mahkemesi'ne yapılan başvuru tedbir koşulları oluşmadığı gerekçesi ile reddedilmişti.  (+GERÇEK)Üye OlÜye Girişi