Ayşe öğretmenin bebeği, büyükanneye verildi

 

Canlı bağlandığı televizyon programında "çocuklar ölmesin" dediği için terör propagandasından hüküm giyip 6 aylık bebeğiylecezaevine konulan Ayşe Çelik'in kızı Deran cezaevi ortamına dayanamayıp, Byüükannesine teslim edildi.

02.05.2018
Yazı Boyutu:  
CHP Milletvekili Mehmet Bekâroğlu, "terör propagandası”ndan mahkûm edilen Öğretmen Ayşe Çelik’in altı aylık bebeği Deran’ın cezaevi koşulları nedeniyle büyükannesine gönderildiğini duyurdu.

CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekâroğlu, bir canlı yayında söyledikleri nedeniyle “terör propagandası”ndan hapis cezasına çarptırılan ve 20 Nisan’da altı aylık bebeği ile cezaevine giren Ayşe Çelik’in bebeği Deran’ın, ağır cezaevi koşulları nedeniyle büyükannesine gönderildiğini duyurdu.

Bekâroğlu, Twitter’dan şu duyuruyu yaptı:

“Ayşe Ögretmen 20 kisilik koguşta 33 yetişkin, 9 cocuk yani 42 kisi kalıyor. Deran bebek bu ortama dayanamayip ninesine gonderildi. Her gün emzirmeye getiriliyor... 'Çocuklar ölmesin, barış olsun’ dedigi icin bunca zulüm..! Ayşe Öğretmen serbest kalsın, bebeğine kavuşsun!”
"Çocuklar, anneler öldürülüyor; sessiz kalmayın" demişti.

Ayşe Çelik, 8 Ocak 2016’da Diyarbakır’dan bağlandığı Beyaz Show programında, canlı yayında, “Burada çocuklar, anneler öldürülüyor; sessiz kalmayın” dediği için yargılanmış ve bir yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Anayasa Mahkemesi’nden karar çıkmasının beklendiği süreçte 10 gün ek süre için yapılan talebin reddedilmesinin ardından Çelik, Deran’la birlikte Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'ne girmişti.

İmza kampanyası devam ediyor

Çelik’in serbest bırakılması için ifade özgürlüğü savunucusu kuruluşların çatı örgütü IFEX (International Freedom of Expression Exchange) tarafından başlatılan imza kampanyası devam ediyor.Üye OlÜye Girişi