Aziz Başkan Metris cezaevinde

 

Erkek Futbolu(ndaki şike skandalı sorgusu kapsamında bugün savöcılık sorgusu sonrası tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilerek mahkemeyle çıkarılan Fenerbahçe Spor Külübü Başkanı Aziz Yıldırım tutuklanarak Metris cezaevine konuldu

10.07.2011
Yazı Boyutu:  

Erkek Futbolu ndaki Şike soruşturması kapsamında tutuklanması talebiyle 10_hukuk_aziz_yildirim.jpgmahkemeye sevk edilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ın sorgusu tamamlandı. Tutuklama kararı alındı.

Tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım bir kez daha hakim karşısına çıktı ve İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi nde ifade verdi. İfadenin ardından Yıldırım için verilen karar açıklandı. Yıldırım şike soruşturması kapsamında tutuklandı.

Yıldırım, mahkemedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çok büyük bir rahatsızlığı olmadığı takdirde Metris Cezaevi’ne gönderilecek. Eğer bir rahatsızlık yaşarsa oradan hastaneye sevk edilecek.

Aziz Yıldırım ın avukatlarının tutuksuz yargılama talep ettiği ancak şu an için böyle bir şeyin mümkün olmadığı da bildirildi.

Kararın açıklanması Fenerbahçeli taraftarlar ve polis arasında da arbede çıkmasına neden oldu. Olaylar sonrasında bir basın mensubu yaralandı.

Çevik kuvvet adliye önünde etten bir duvar ördü. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Beşiktaş taki İstanbul Adliyesi nde önceki günlere çok daha fazla güvenlik kuvveti bulunduruluyor.

ADLİYE SAATLERİ

Pazar günü saat 14:00 e kadar hastanede kontrol altında tutulan Yıldırım, sağlık durumunun normale dönmesinin ardından tekrar adliyeye götürüldü.

Basın mensuplarının görüntü almasını önlemek isteyen polisin arka kapıdan çıkardığı Yıldırım ı bir saat önce de avukatı ziyaret etmişti.

Yıldırım ın Beşiktaş taki İstanbul Adliyesi nde nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi nce yapılan yaklaşık 5 saati bulan sorgusu sırasında, duruşma salonuna 2 kez sağlık ekipleri çağrıldı.

Aziz Yıldırım ın sorgusu başladıktan yaklaşık 2 saat sonra duruşmaya kısa bir süre ara verildi. Sorgulama, verilen aranın ardından devam ederken, bir süre sonra mahkeme salonundan dışarı çıkan Yıldırım ın avukatı, çağırdığı doktorla birlikte salona geri döndü. İçeriden bir süre sonra çıkan sağlık ekipleri, aradan zaman geçtikten sonra tekrar içeri çağrıldı.

Sorgu sırasında adliye binası dışına getirilen bir ambulansın dışında, ilerleyen saatlerde ikinci bir ambulans da adliye giriş kapısının tam yanına çekildi.

Aziz Yıldırım ın sorgu sırasında şekerinin yükselmesi ve geçen zamanda düşürülememesi üzerine Yıldırım, İstanbul Adliyesinden bugün taburcu edildiği Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne yeniden gönderildi.

Aziz Yıldırım ın doktoru Serdar Erkan, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada iki defa kendisini kötü hissettiğini söyledi ve kontrol ettik. Şekerine baktık. 240 çıktı. 112 Acil doktorlarını çağırdık. Ambulansa gidildi ve serum takıldı. Şekeri düşmedi. Bunun üzerine, ifade veremeyecek duruma geldiği için hastaneye sevk edildi diye konuştu.

Bu arada, Aziz Yıldırım ın Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden saat 21:00 sıralarında getirildiği İstanbul Adliyesi önünde de Fenerbahçeli taraftarlar sorgu boyunca bekleyişini sürdürdü.

Polis, basın mensuplarına zaman zaman sözlü sataşmalarda bulunan taraftarlar ve gazeteciler arasında ise barikat kurarak, taraftarların bir taşkınlık yapmasını önledi.

CAMİADAN TEPKİ YAĞDI
Aziz Yıldırım
ın tutuklanma kararını avukatı Prof. Dr. Köksal Bayraktar duyurdu. Kararın ardından adliye önünde taraftarlar ile polis arasında kısa sürede arbede yaşandı. Bu arbede sırasında bir basın mensubu yaralandı.

METRİS CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Mahkemenin tutuklanması yönünde karar verdiği Yıldırım ın, Metris Cezaevi ne gönderildi. Yıldırım ı taşıyan araç Metris Cezaevi ne saat 21.15 de geldi. Metris Cezaevi girişinde toplanan taraftarlar araçların önünü kesti. Cezaevi önünde büyük bir kargaşa yaşandı.

Yıldırım a 300 den fazla soru sorulduğu öğrenildi. Yıldırım detaylı olarak hakime ifade verdi ve savunmasını tamamladı.

Mahkeme daha sonra kararını açıklayarak Yıldırım ın tutuklanmasına karar verdi.Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Metris Cezaevine konuldu.

Kararın ardından adliye önündeki Fenerbahçeli taraftarlar büyük tepki gösterdi. Taraftarlar gazetecilere ve polislere saldırdı. Kameralar yerlere atıldı. Bu olaylar sonrasında bir basın mensubu yaralandı

Sivil polis aracıyla Metris cezaevine getirilen Yıldırım, saat 21.20 sıralarında cazaevi içerisine alındı.

Bu sırada, bir grup Fenerbehçe taraftarı, takımlarının lehine slogan atarak, cezaevi önüne gelmeye çalıştı. Polis ekipleri müdahale edince grup, taş ve sopalarla karşılık verdi. Taraftar ile polis arasındaki gerginlik devam ediyor.

Jandarma ve polis cezaevi önünde geniş güvenlik önlemi aldı


Üye OlÜye Girişi