Aziz Kocaoğlu aday olmayacağını açıkladı

 

Partide Muharrem İnce'nin Genel Başkan adaylığını savunarak, genel merkezin tepkisini çeken ve 2019 Mart'ında yapılacak olası yerel seçimlerde aday gösterilmeyecek olmasına kesin gözle bakılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu. bugün basın toplantısıyla seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

01.10.2018
Yazı Boyutu:  
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yılının Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler için adaylık kararını açıkladı. Kocaoğlu, yeni dönemde "aday değilim" dedi

Aziz Kocaoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklayan Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi:

"Biliyorsunuz 24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra CHP Genel Merkezi'ne yönelik değişim çağrısı yapmıştım. Acil bir değişimin zorunlu hale geldiğini söyleyip kamu oyu ve parti tabanının talebinin de bu doğrultuda olduğunu hatırlatarak, söz konusu değişimin genel başkan ölçüsünde değişmesi partimize güç katacaktır demiştim. Parti yönetimden fırtınalara yol açan bu açıklamamın, açık ve anlaşılır olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bugün sizlerin huzurunda bir kez daha altını çizmek istiyorum ki bir o açıklamayı yaptığım gün ne düşünüyorsam bugün de aynı şeyi düşünüyorum. Yine aynı noktadayım, değişimde ısrarcıyım. Değişimin tehdit değil fırsat olarak görülmesi kanaatindeyim. Benim kişilerle problemim yok sorun yönetim biçimi ve ilkelerdir.

Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım, sözlerim arkasında başka şeyler gizlemedim. Ne düşündüysem onu yaptım ne yaptıysam arkasında durdum. Her zaman önce devletim sonra partim için çalıştım. Böyle geldim böyle gideceğim. Gizli hesapları olmayan çıkar peşinde koşmayan partimin menfaatlerini her türlü kişisel çıkarım üzerinde tutarım. Bunun aksi tavır içinde olanlarla gücümün yettiğince ve sonuna kadar mücadele etmeyi görev bilirim.

Yarının aydınlık geleceği dedim ya ben buna samimi olarak söylüyorum; 14,5 yıldır yoğun bir çalışma temposu içindeydim İzmirliler için çalışmaya konsantre olmuştum. Samimiyetle elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım. İzmirliler beni 3 dönem boyunca belediye başkanı olarak seçti. 150 yıllık belediyecilik tarihinde en uzun süre başkan olarak yer almak ben ve ailem için gururların en büyüğüdür.

Bugün; 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olmama kararı aldım."

Başkan Kocaoğlu son olarak teşekkür konuşması yaparak, "İzmirlilere, tüm hemşehrilerime, çalışma arkadaşlarıma, her fırsatta kentimizin kalkınması içi kader birliği yaptığımız herkese, değerli basın mensuplarına, spor ve sanat dünyasına, üreticilerimize, işçilerimize memurlarımıza esnafımıza öğrenci ve öğretmenlerimize sevgili eşim ve evlatlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Üye OlÜye Girişi