Aziz Kocaoğlu annesini toprağa verdi

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Tokat'ın Erbaa ilçesinde yaşayan Necla Kocaoğlu'nu yaybetti.

11.04.2016
Yazı Boyutu:  
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 93 yaşında yaşamını yitiren annesi Necla Kocaoğlu'nun cenazesi, Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde toprağa verildi. Cenazeye katılan Başkan Kocaoğlu, taziyeleri kabul etti.

Erbaa'da bu sabaha karşı hayatını kaybeden Necla Kocaoğlu'nun cenazesi yakınları tarafından hastane morgundan alınarak Ertuğrul Gazi Mahallesi, Atakent konutlarındaki evinin önüne getirildi. Buradaki törende, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu taziyeleri kabul etti, dualar okundu. Cenaze daha sonra belediye cenaze aracı ile birlikte Merkez Büyük Cami'ye getirildi. Başkan Kocaoğlu ve yakınları burada taziyeleri kabul etti. Taziyeler sırasında Kocaoğlu'nun üzgün olduğu görüldü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelenk gönderdiği cenazeye, Tokat Valisi Cevdet Can, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milletvekilleri Kadim Durmaz, Seyit Torun, Mustafa Tuncer, Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, İzmir'den gelen belediye başkanları ile çok sayıda sivil toplum örgütü üyeleri ile birlikte CHP'li il ve ilçe başkanları ile yaklaşık bin kişi katıldı.

İkindi namazı sonra İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan tarafından kılınan cenaze namazı sonrası Necla Kocaoğlu'nun cenazesi, şehir mezarlığında toprağa verildi. Aziz Kocaoğlu, geçen yıl kardeşi Azmi, 2 yıl önce de babası İhsan Kocaoğlu'nu kaybetmişti. (DHA)

Üye OlÜye Girişi