Babalarının cinsel istismarına uğrayan kardeşlerden intihar girişimi

 

Sağır ve dilsiz babanın cinsel saldırısına uğradığı iddia edilen kız kardeşler, intihar girişimi sonrası psikolojik destek alıyorlar.

27.11.2018
Yazı Boyutu:  
Şanlıurfa’da, kendilerine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan babalarının cezaevinden çıkacağı duyumunu alınca intihara kalkışan Z.N. (17) ile R.N. (23) kardeşlere hukuki ve psikolojik destek veriliyor.

Sırrın Mahallesi'ndeki evlerinde 2 kızına cinsel istismarda bulunmakla suçlanan sağır ve dilsiz H.N., eşi A.N.'nin şikayeti üzerine Temmuz ayında tutuklanarak cezaevine konuldu.


Dün adliyeye giden Z.N., görüştüğü avukatların babasının serbest kalma durumu olduğunu söylemesi üzerine eve giderek durumu ablası R.N.'ye anlattı. Bunun üzerine Z.N., kapıyı üzerine kilitleyip bileklerini keserken, R.N. ise 5 katlı binanın çatısına çıkarak intihara teşebbüs etti.

İhbarla bölgeye giden ekipler tarafından ikna edilen R.N. çatıdan indirildi, Z.N. de kilitlediği odanın kapısını açtı. İki kardeşe ambulansla götürüldüğü hastanede müdahale gedildi.

Tedavilerinin ardından kız kardeşlere, aynı hastanede uzman psikologlar tarafından psikolojik destek verildi.

Anneleriyle birlikte bu sabah Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı'na giden kız kardeşlere, kendilerine istismarda bulunmakla suçladıkları babalarının halen cezaevinde olduğunu ve tutukluluğunun sürdüğü bilgisi verildi.

Z.N. ve R.N.'ye Hukukçular Derneği de destek verdi ve davanın takipçisi olacaklarını bildirdi. (Cumhuriyet)


Üye OlÜye Girişi