Bağış'tan Çelik'e dekolte tepkisi

 

AB Bakanı Bağış, Çelik'in dekolte yaklaşımınını eleştirdi

14.10.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
 
AB Bakanı Egemen Bağış, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik’in dekoltesini eleştirmesi üzerine program sunucusu Gözde Kansu’nun ATV televizyonunda işten çıkarılmasıyla  ilgili olarak  ‘Zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı’ dedi.
 
 
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, atv’de bir programı sunan Gözde Kansu’nun göğüs dekoltesiyle ilgili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in sözlerinin ardından işine son verilmesi konusunda, “Gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz” dedi.
 
"İMAJIMIZI ETKİLEDİ"
 
Bağış, dün A Haber kanalında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘demokratikleşme paketi’nin önemine değinerek, bu paketle birlikte Türkiye’de birilerinin başkasının yaşam tarzına karışmasının suç haline geldiğini vurguladı.
 
Bağış, Çelik’in sözleri nedeniyle Gözde Kansu’nun işine son verilmesiyle ilgili haberlerin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:
 
“Sayın Genel Başkan Yardımcımızın şahsi düşüncesini paylaşması belki zamanlama olarak yanlış oldu. Çünkü, kanalın aldığı kararın onun sözüyle alınmış gibi bir intiba çıktı ki kanal açıklamalar yaptı. Bu kendi performansıyla ilgili bir şey. Ama şöyle bir dönüp baktığımızda gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz. Çünkü, Türkiye’nin imajı -ben devamlı onu denetlemek ve gözetlemek durumundayım- Amerika’da Avrupa’da birçok yerde bu konu haber oldu ve Türkiye’de sanki bir yasakçı zihniyet varmış gibi... Ama Başbakan’ın yaptığı açıklama bu kadar haber olmadı.
 
Asıl altını çizmemiz gereken, Türkiye’de kimsenin yaşam tarzına, kılığına kıyafetine, yediğine içtiğine, okuduğu kitaba, kiminle dostluk yapacağına karışılmayacak. Bu yasayla güvence altına alınıyor. Diğeri bir yorumdur ama yaşam tarzına karışmayı suç kabul eden bir kanun geliyor.”
 
‘RÖ TWEETLERİ ŞAŞIRTTI"
 
Bağış, geçen günlerde yanlışlıkla attığı ‘Rö’ tweetin 18 bin 500 kişi tarafından takipçileriyle paylaşıldığını anlatarak şunları söyledi:
 
 “Bir saat içinde ‘Rö’ üzerine kurgulanmış karikatürler, grafikler çıktı. Hayret ettim. Gerçekten de gençlerimizin ne kadar maharetli olduğunu o vesileyle de görmüş oldum.”
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi