Bahçekapılı  ihraç edildi

 

AKP'li Ayşenur Bahçekapılı'nın ihracında iç güvenlik paketindeki tavrı etkili oldu

13.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
AKP İstanbul milletvekili ve Meclis Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı, Meclis'teki İç Güvenlik Paketi'ning örüşülmesi sırasınhdaki sergilediği yaklaşım nedeniyle üyesi olduğu dernek ile üyeliği sonlandırıldı
 
 
Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Disiplin Kurulu AKP İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'yı meclisteki İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında sergilediği tavır dolayısıyla ÇHD üyeliğinden ihraç etti. 
 
ÇHD İstanbul Şubesi, Bahçekapılı’yı ihraç edilmesi talebiyle 27 Şubat’ta ÇHD Disiplin Kurulu’na sevk etmişti. ÇHD yayımladığı basın açıklamasında, dernek üyelerinin mesleği icra ediş tarzlarının da önemli olduğunu vurgulamıştı.
 
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Bahçekapılı, milletvekilliği öncesinde serbest avukat olarak çalışmıştı. Bahçekapılı İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Sosyal Demokrat Hareket Platformunda Kadın-Eğitim-Hukuk Atölyelerinin İstanbul sorumlusu olarak çalıştı. (Birgün)

Üye OlÜye Girişi