Bahçeli  26 Ağustos'ta erken seçim yapılmasını istedi

 

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, seçim için 3 Kasım 2019'u beklemeye gerek olmadığını söyledi.

17.04.2018
Yazı Boyutu:  
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında erken seçim için tarih verdi. Bahçeli, "Türkiye'nin bu ağırlığın altında daha fazla kalması, 3 Kasım 2019'a kadar sabırla dayanması mümkün değildir. Ülkenin, sistem tartışmalarıyla boğulmak istendiği bugünkü şartlar altında 3 Kasım'a kadar ulaşması istikrar ve dengeyle ulaşması zorlaşmaktadır. 26 Ağustos 2018 günü seçim yapılmalıdır" dedi. Bahçeli, 3 Kasım 2002'de de ortağı olduğu hükümeti seçime zorlamıştı. MHP o seçimde meclis dışında kalmıştı.

 Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"ABD Başkanı sosyal medyada yeni yetme ergen edasıyla Rusya'ya meydan okumuş, füzeleri kullanacağını belirtmiştir."

"16 Nisan 2017 tarihinde yapılan tarihi halk oylamasıyla aziz milletimiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine tamam demiştir. Demokrasinin gereği olarak her partinin saygı göstermesi haktır. Dün Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kabulünü geride bıraktık. Yasama yürütme yargı organlarının kendi içinde daha güçlü yapıya kavunması sistemin taşıyıcı kolonlarıdır. Geride bıraktığımız yılda cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ittifak yapılmasının zemini hazırlanmıştır. İttifakla ilgili yasal düzenleme milli duruşun bir tezahürüdür. Bu duruşu tanımama çabalarına şahit olduğumuz bir gerçektir."

"Biz 2023'ün güçlü Türkiye'sine ulaşmak için hedef birlikteliği yapıyoruz. Biz 7 Ağustos Yenikapı ruhuna sadığız."

"CHP'NİN 81 İLDEKİ OTURMA EYLEMİ RUHEN HASTALIK"

"CHP'nin 81 ilde düzenlediği eylem ruhen hastalıktır. Yürüdüler olmadı, şimdi oturmaya başladılar. Oturdukları zaman kalkmayı bilmezler. CHP ister amuda kalksın ister cambazlık yapsın sonuçsuzdur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden dönüş yoktur. CHP'nin küçük aklı iç ve dış tehditler ortadan kalkana kadar OHAL'e engel olamayacaktır. Cumhurun kararı açık ve nettir o da güçlü ve tam bağımsız Türkiye'dir. CHP eğer şikayetini dinleyen bulursa gitsin Cibali Karakolu'na anlatsın."

"Yeri gelirse saklı tuttuğumuz eleştirilerimizi muhataplarımızın yüzüne söyleriz. CHP gibi olamayız, çürük ipten tutamayız. Terörün siyasi şubesine hoş görülü bakamayız. Biz biliyoruz ki katranı kaynatmakla olmaz şeker, insanın cinsi neyse döner dolaşır yine ona çeker. Kalbimiz Türklük için çarpar"

"3 KASIM 2019'U BEKLEMEK MÜMKÜN DEĞİL"

"Türkiye'nin bu ağırlığj altında daha fazla kalması, 3 Kasım 2019'a kadar sabırla dayanması mümkün değildir. Ülkenin, sistem tartışmalarıyla boğulmak istendiği bugünkü şartlar altında 3 Kasım'a ulaşması istikrar ve dengeyle ulaşması zorlaşmaktadır." 

"Muhataplarımıza teklifimiz şudur:  26 Ağustos 2018 günü yani Malazgirt zaferiyle Büyük Taaruzumuzun yıldönümünde yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili genel seçimlerinde Türkiye düşmanlarına gereken dersin verilmesi en mantıklı en makul yoldur. İrade, istiklal milletindir. "

Üye OlÜye Girişi