Bahçeli'nin Erken Seçim için 26 ağustos tuzağı

 

MHP liderinin 26 Ağustos'ta "Erken seçim yapılsın çağrısının AKP ile danışıklı döğüş olduğu iddia edilirken, 26 Ağustos tarihinin Kurban Bayramı tatilinin sonuna rastlaması nedeniyle özellikle seçildiği belirtiliyor.

17.04.2018
Yazı Boyutu:  
Cumhuriyet'te yer alan habere göre, henüz resmi olarak erken seçim tarihi açıklanmamış olsa da, erken seçimin olması halinde vatandaşlar 26 Ağustos 2018 tarihinde sandık başına gidecek. Bu tarih ise blok olması beklenen Kurban Bayramı tatilinin sonuna denk geliyor. Yani 1 Kasım 2015 tarihindeki seçimde olduğu gibi seçmenlerin o tarihte tatiline devam etmesi muhtemel.

26 Ağustos 2018 Pazar günü nedeniyle tatilcilerin planlarını değiştirmesi bekleniyor. Kurban Bayramı tatili 18 Ağustos'ta başlıyor. Tatilciler, 18 Ağustos günü tatile çıkma planı yapıyordu. 26 Ağustos da bu tatilin son gününe denk geliyor. Dört gün sonra ise 30 Ağustos Zafer Bayramı tatili var. Pek çok tatilci bu dört günü yıllık izin alıp bayram tatiliyle birleştirerek iki haftalık tatil planlıyordu.

2015'TE NE OLMUŞTU

1 Kasım 2015 tarihindeki genel seçimler, okulların açılış tarihinin bayram nedeniyle ertelenmemişti. 29 Ekim’deki 4 günlük tatili fırsat bilenlerin bir bölümü bu nedenle sandık başına gitmemişti.
Üye OlÜye Girişi