Bahçeli'nin 'ülkücü mafya' için af talebine Başbakan'dan yorum

 

Twitter hesabından kısmı af çağrısı yapan Cumhur ittifakı'nın ortağı MHP lideri Bahçeli "Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz gibi kardeşlerimizi çürümeye terk etmek ne kadar adildir?" dedi.

12.05.2018
Yazı Boyutu:  
MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter'dan yaptığı açıklamada cezaevlerindeki  ülkücü mafya liderleri dahil, kader kurbanlarına af istedi. Cumhur İttifakı'nın MHP Lideri Bahçeli'nin twitter mesajlarında terör suçlularının af dışında tutulmasının altını çizmesine karşın,  Başbakan, Bahçeli’nin çağrısına “Hükümet olarak teröristlere af gündemimizde yok” diye yanıt verdi. 

Bahçeli, "Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK'lılar, FETÖ'cüler hariç olmak üzere" 'kader mahkumlarına' af getirilmesinin düşünülmesi gerektiğini belirtti:

"PKK'lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar."Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi? Hadi buyurun…"HDP'nin (Halkların Demokratik Partisi) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'a atıfta bulunan Bahçeli, "PKK'nın siyasi acentesi de cezaevindeki şahsı Cumhurbaşkanı adayı gösterdi" diyerek şu ifadeleri kaydetti:

"Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?"Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?"

BARIŞ YARKADAŞ: GENEL AF MI GELİYOR?

Bahçeli'nin bu sözleri, sosyal medyada 'Genel af mı geliyor?' tartışmalarının yaşanmasına neden oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Bahçeli'nin hükümetin uzun zamandır üzerinde çalıştığı af tasarısının sözcülüğünü yaptığını öne sürdü:

"AKP'nin 16 yılda yarattığı sosyoekonomik çöküntü, tüm cezaevlerini doldurdu. Öyle cezaevleri var ki; üç kişilik odada sekiz kişi kalıyor. Tutuklular nefesi bile sırayla alıyor. AKP ise suçu yaratan koşulları yok etmek yerine fabrika değil 52 yeni cezaevi daha yapıyor."SIRRI SAKIK: MAFYA DİZİSİ İZLEYE İZLEYE GELDİKLERİ NOKTA BU

Eski HDP Milletvekili ve Ağrı'nın görevden alınan DBP'li belediye başkanı Sırrı Sakık ise Twitter'dan, "Aman Allahım! Bu ülkenin kaderini belirleyen aktörler kimler? Mafya dizisi izleye izleye geldikleri nokta bu. Kahraman kurtarıcıları işte bunlar" yorumunda bulundu.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'IN SÖZLERİ

Başbakan Binali Yıldırım ise genel af'la ilgili soruyu"Sayın Bahçeli zannediyorum, bölücü terör örgütlerine, onu destekleyenlere karşı... Bugünlerde terör muhipleri bir çalışma içerisine girdiler, ona bir tepki olarak öyle bir konuyu gündeme getirmiş olabilir diye düşünüyorum. Ama hükümet olarak bizim gündemimizde teröristlere asla ve asla af söz konusu değildir." diye yanıtladı.

Yorumlar

mehmet

14.05.2018
Çoğu hapiste olan 4.500 FETÖ üyesi hakim ve savcının verdiği hukuka aykırı cezalarla yüz binlerce insan mağdur edildi,hapse atıldı.Hiç kimse seslerini duymadı.Bu mağduriyetlerin giderilebilmesi için SINIRLARI ÇİZİLMİŞ BİR AF, huzur ve adaletin yeniden sağlanması için şarttır. SAYIN DEVLET BAHÇELİ HAKLIDIR.

Üye OlÜye Girişi