Bakandan ilaç isteyipte cebine para sıkıştırılan Dilek yaşamını yitirdi

 

2013’te Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın cebine koyduğu parayı 'dilenci değilim' diyerek geri çeviren 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Dilek Özçelik hayata veda etti.

15.01.2018
Yazı Boyutu:  
Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın yaklaşık 5 yıl önce Edirne'yi ziyareti sırasında kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ve kendisine verilen parayı, 'Dilenci değilim’ diyerek geri çeviren lenf kanseri hastası üniversiteli 27 yaşındaki Dilek Özçelik, hayatını kaybetti.Evrensel'in DHA mahreçli haberine göre, Tekirdağ'ın Saray ilçesinde yaşayan ve Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü  öğrencisi Dilek Özçelik, 15 Nisan 2013 günü dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın iki günlük Trakya gezisi kapsamında geldiği Edirne'de kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti. Bakan Bayraktar'ın cebine para koyarak geçiştirmeye çalıştığı Dilek Özçelik, “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” diyerek parayı geri iade etmiş ve ağlayarak uzaklaşmıştı.Ben 'ilaç' dedim, Bakan ise 'para'

Dilek Özçelik'in bu sözleri ülkenin en önemli gündemi olmuştu. Çıkan haberlerin ardından Dilek'in bulamadığı ilaçlar temin edilmiş, hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmıştı.

Lenf kanseri hastalığı nedeniyle eğitimine devam edemeyen ve yıllardır kanserle mücadele eden Dilek Özçelik, Tekirdağ'ın Saray İlçesi'nde ailesi ile birlikte yaşadığı evinde durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Ancak Özçelik, yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Özçelik, Saray'ın Büyükyoncalı Mahallesi Aziziye camiinde kılının ikindi namazının ardından toprağa verildi.

Üye OlÜye Girişi