Bakan'dan Wikipedia’ya 4 şart

 

Ulaştırma Bakanı Arslan, Türkiye'de engellemenin kaldırılması için Wikipedia'dan 4 şartı yerine getirmesini istedi

11.05.2017
Yazı Boyutu:  
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia yasağı konusunda "Türkiye, terör örgütü destekçisi olarak gösterilemez. Yanlış bilgileri kaldırsınlar, yayınlara izin verelim. Temsilcilik açmaları ve vergi vermeleri de gerekiyor" dedi.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı.

Bakan Arslan özetle şöyle konuştu:

(Wikipedia erişim engeli konusunda) Türkiye, terör örgütü destekçisi olarak gösterilemez. Yanlış bilgileri kaldırsınlar, yayınlara izin verelim. Temsilcilik açmaları ve vergi vermeleri de gerekiyor.

(Uçakta tablet yasağı) Her türlü güvenlik tedbirini aldığımızı ispatlamıştık. Onların aldığı tedbirlerden daha fazlasını aldık. Toptancı mantıkla alınan karar sektörü etkiliyor. Seyahat konforuyla ilgili tedbirleri aldık. 

'15 TEMMUZ'DA KÖPRÜLERDE SERBEST GEÇİŞ SİSTEMİ BAŞLAYACAK'

* En geç 15 Temmuz'da serbest geçiş sistemine geçeceğiz. Köprülerde çift yönlü ücretlendirme olmayacak. 15 Haziran'da serbest geçiş sistemine geçmiş olacağız.

* İzmir Körfez Geçişi Projesi raylı sistemi de içeriyor. İtiraz edenlerin tezlerine biz de cevabımı vereceğiz. Ekolojik dengenin bozulmayacağı ortaya konuldu.

RUSYA'DAN TARİFESİZ UÇUŞLAR ARTIYOR

* Rusya'dan charter seferlerde ciddi şekilde artış var. Haziran'da bu uçuşların aratacağını öngörüyoruz.

* Adil kullanım kotasıyla ilgili piyasada ücretler artacak diye bir algı oluştu hayır öyle olmayacak. Ücretler kesinlikle artmayacak. (Sputnik)

Üye OlÜye Girişi