Bakanlık T.C. yanlışından dönüyor

 

Sağlık Bakanlığı tabelalardan kaldırdığı T.C. ibaresini yerine koyuyor

11.04.2013
Yazı Boyutu:  

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması T.C.’nin bazı devlet kurumlarındaki tabela ve logolarından kaldırılmasına yönelik tepkilerin ve sanal eylemin ardından Sağlık Bakanlığı geri adım atmak zorunda kaldı.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Şimdi bütün bunları gördükten sonra bu ülkenin huzurunu bozdurmamak için buraya da TC’yi koyduracağız” dedi. Müezzinoğlu, logoya da “TC” ibaresinin ekleneceğini açıkladı.
 
İlk somut adım ise AKP'nin İzmir'de yerel seçimlerde  belediye başkanlığı kazandığı tek ilçe olan  Bayındır'daki Devlet Hastanesi’nden geldi. Bu ilçede halkın tepkisi karşısında, bakanlık geri adım atmak zorunda kaldı.
 
Hastanenin “T.C.” ibaresi olmayan yeni tabelası yerine, üzerinde “T.C.” ibaresi bulunan eski tabelası yeniden takıldı. Bakan Müezzinoğlu dün, “Bakanlığın altındaki kurumlarda TC kullanılmasına gerek yok. Bundan sonra böyle devam edecek” demişti.
 
Sağlık Bakanlığı ve Ziraat Bankası kurum tabelaları ile logolarından “T.C.” ibarelerinin kaldırılması üzerine muhalefet milletvekilleri harekete geçerek konuyu Meclis gündemine taşımıştı.
 
Devlet kurumlarından T.C. ibaresinin kaldırılması sosyal medyada büyük bir tepkiye dönüşmüştü.
 
Facebook ve Twitter kullancıları, isimlerinin başına “TC” koyarak uygulamayı protesto etmeyi sürdürüyor.
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi