Bakırköy'de siyanürlü ölüm: Bir ihtimal borç batağındaki eş kendini zehirledi!

 

İstanbul Bakırköy'de siyanürden zehirlenerek ölen üç kişilik ailenin bulunduğu eve gelen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, byük ihtimalle borç batağındaki eşin kendini zehirlemiş olabileceğini iddia etti.

15.11.2019
Yazı Boyutu:  
Ölümlerin yaşandığı eve gelen Bakırköy Belediye Başkanı CHP'li Bülent Kerimoğlu, şu açıklamayı yaptı:

İntihar eden hanımefendi kapıdan çıkmaya gayret etmiş. Zannedersem siyanürün çok ağır koku üzerinden de insan hayatını tehdit eden etkisi var. Evdeki eş yani beyefendi intihar etti ama çocuğuna ve eşine de zannedersem o ağır siyanür kokusunun etkisiyle bir zehirlenme oldu. Çünkü hanımefendi evden çıkmaya çalışmış, apartmandaki diğer komşular bunu fark etmiş ve polise haber vermişler. Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi, eşi ve çocuğu da siyanür etkisiyle onlar da buna maruz kaldılar. Çünkü eşi hanımefendi son bir gayretle evden çıkmaya teşebbüs etmiş.

"Cenazeler alındı, ailenin diğer fertleri de hastaneye nakledildi" diyen Kerimoğlu, şöyle devam etti:

Apartman boşaltıldı, karantinaya alındı. Siyanür sadece içeni değil, aynı ortamda bulunanların solunum sistemiyle de zehirlenmeye etki eden bir zehirli madde. Dolayısıyla apartmanı boşalttık ve orada bir karantina başlattık. Komşulardan hastaneye giden yok ama psikolojik olarak ağır travma altında olan aile fertlerinin diğerlerini gönderdik. Başka bir zehirlenme vakası yok. İlk bilgiler ışığında söylüyorum beyefendi kendini zehirledi, diğerleri de solunum yoluyla onlara da sirayet etti. Sağlıklı bilgileri otopsi sonrasında yetkili kurumlardan alırız.

Olayın olduğu sokağı kapatan ekipler, binada bulunanları tahliye etti.

MAHALLE BAKKALI; BAHATTİN BEY EN SON DÜN BENDEN SU ALDI

Anne Zeliha D, baba Bahattin D. ve çocuk Ali D'nin cenazeleri, yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Mahallede bakkallık yapan Mehmet Çelik, AA muhabirinin soruları üzerine, babanın en son dün kendisinden su aldığını belirterek, "Herhangi bir sıkıntıları yoktu. Konuştuk biraz. Duyunca şok geçirdik." dedi.

Çelik, babanın Kuyumcukent'te imalat işi yaptığını söyledi.

SİYANÜRLÜ ÖLÜMLER

Son günlerde Türkiye, sarsıcı iki olay yaşadı.

6 Kasım’da İstanbul'un Fatih ilçesinde kapısında 'Dikkat siyanür var' yazılı not asılan evin içinde 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Kardeş olan dört kişinin siyanür ile zehirlendikleri ortaya çıktı.

Fatih’te yaşanan bu olaydan sadece birkaç gün sonra, 11 Kasım’da, Antalya'da bir evde yine 4 kişinin cesedi bulundu. Baba Selim Şimşek’in çocukları ve eşine siyanür verdikten sonra kendisinin de aynı maddeyi içerek intihar ettiği belirlendi. (independentTurkçe)
Üye OlÜye Girişi