Başbakan Yıldırım: Ezhel'e yapılan Seda Sayan'a da yapılmalı

 

Ezhel' adıyla tanınan ünlü rapçi Serkan İpekçioğlu bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla tutuklanmıştı.

16.06.2018
Yazı Boyutu:  
'Ezhel' adıyla tanınan ünlü rapçi Serkan İpekçioğlu'nun bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla tutuklanması Youtube kanalı Babala TV'de Oğuzhan Uğur'un sunduğu "Mevzular Erken Seçim" özel programına katılan  Başbakan Binali Yıldırım'a soruldu. Başbakan Yıldırım

Başbakan, Ezhel ismini kullanan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu tutuklanmasıyla ilgili soruya da Ezhel'e yapılan Seda Sayan'a da yapılması gerekir. Orada bir işlem yapılmıyor burada yapılıyorsa bu da bir çifte standarttır" dedi.


'Ezhel' adıyla tanınan ünlü rapçi Serkan İpekçioğlu, bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla Kadıköy'de gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan ünlü rapçi tutuklandı. Ezhel, Ağustos ayında Macaristan'da Sziget Festivalinde sahne alacaktı.

Son dakika haberi... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 'sosyal medya ve internette uyuşturucu kullanımını özendiren kişilere yönelik yürüttüğü' soruşturmada, Ezhel adıyla bilinen 28 yaşındaki rapçi Sercan İpekçioğlu'nun bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiğini iddia etti. İstanbul polisi, hakkında gözaltı kararı bulunan 28 yaşındaki Serkan İpekçioğlu'nu 24 Mayıs'ta gözaltına aldı ve 25 Mayıs'ta da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Emniyette hakkındaki suçlama ile ilgili sorgulanan İpekçioğlu, adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki sorgunun ardından İpekçioğlu, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. İpekçioğlu'nu, "Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak" suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ezhel ilk albümünü 2017 yılında çıkardı. Sercan İpekçioğlu'nun "Şehrimin tadı" adlı şarkısının videosu internette 31 milyon kişi tarafından izlendi. İlk albümü Müptezhel'le büyük bir çıkış yakalayan Ezhel, Ağustos ayında Macaristan'da Sziget Festivalinde sahne alacaktı.


Üye OlÜye Girişi