BASİSEN de Yaşar Seyman yeniden başkan

 

Banka ve Sigorta işkolunda örgütlü BASİSEN Sendikası nın Ankara ve İç Anadolu Bölge Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu nda Yaşar Seyman yeniden başkanlığa seçildi

10.01.2011
Yazı Boyutu:  

1orgut_BAS__SEN__de_Ya__ar_Seyman_Yeniden_Ba__kan.jpgBanka ve Sigorta İşçileri Sendikası nın (BASİSEN) Ankara ve İç Anadolu Bölge Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu nda Türkiye nin ilk kadın sendika başkanı KAZETE yazarlarından Yaşar Seyman yeniden başkanlığa seçilirken yönetim organlarında Seyman dışında beş kadın daha görev aldı.

BASİSEN Genel Kurulu, geçtiğimiz haftasonu Ankara da yapıldı. Genç bir kadronun işbaşına geldiği genel kurulda, kadınlar adına pozitif ayrımcılık uygulandı.

2007 de "Avrupa nın Başarılı Kadın Sendikacısı" seçilen Yaşar Seyman, 21-25 Haziran 2010 günlerinde Kanada nın Vancouver kentinde gerçekleştirilen 2. Dünya Kongresi nde Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) adına, Türkiye nin çalışan kadınlarını temsil etmişti.

Seyman 6-7 Kasım 2010 da Japonya nın Nagasaki kentinde yapılan 3. Dünya Kadın Kongresi nde de Türkiye yi temsil etmişti.

"21 yıla rakipsiz başkan seçilerek girmekten duygulandığını" belirten Seyman: "Bu durum insanı hem gönendiriyor hem de büyük sorumluluk yüklüyor" dedi.

"Başkentte 21 yıldır tek profesyonel kadın sendikacı olarak görev yapmanın sorumluluğu büyük. İşçi sendikaları adına yabancı heyetleri kabul etmek, siyasi partilerin ve sendikaların, sivil toplum örgütlerinin etkinliklerine koşmak, kadın konferanslarında konuşmak, üniversitelerde gençlerle söyleşmek yılın ilk günlerinde başlıyor ajanda dolmaya. 9. Genel kurulumuz BASİSEN ve emek dünyasına hayırlı olsun..."

Yaşar Seyman ın başkan seçildiği genel kurulda Sekreter Mehmet Bilir, Mali Sekreter Mehmet Şen, Örgütlenme Sekreteri Ferhat Aznevi, Eğitim Sekreteri Hüseyin Vurucu, Toplu İş Sözleşmesi Sekreteri Arda Büyükbaş yönetim, denetleme ve disiplin kurullarına: Sibel Demir, Sümeyra Kılıç, Bilal Erol Ünal, Osman Yücel Akdemir, Gülnur Sunal, Ali Çelebi, Şule Güngör, Hümeyra Ünal, Aydın Koç, Bora Türkmen, Yalçın Emekli seçildiler.

Ankara daki genel kurulda BASİSEN 2011 yılını örgütlenme yılı olarak ilan etti


Üye OlÜye Girişi