Başkan Kılıç'tan bayram öncesi modern Cemevi müjdesi

 

İstanbul Anadolu yakasında Maltepe Belediyesi'nin son derece modern cemevi kuracağı açıklandı.

24.06.2017
Yazı Boyutu:  
Bir dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun baş danışmanlığını da yapan  İstanbul Maltepe İlçe Belediye başkanı  Ali Kılıç  ramazan bayramı öncesi, ilçedeki alevi yurttaşlar için modern bir cemevi  sözü verdi.

Ali kılıç, belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı duyuruda, "bütün inançlara eşit mesafede çalışma yürüten bir belediye olduğumuz halkımızın takdirindedir" dedi.

Bu amaçla Maltepe'de daha modern ve kullanışlı bir cemevi inşa edilmesi için belediyenin çalışma  başlattığını kaydeden CHP'li Belediye Başkanı Ali Kılıç, yayınladığı duyuruda özetle şu ifadelere yer verdi:

"Bu kapsamda da, Gülsuyu Cemevi’nin bulunduğu alan boşatılmış ve şu an cemevimiz, Emek Caddesi'nde ibadete uygun hale getirilen yerine geçici olarak taşınmıştır. İnşaat çalışmaları için hafriyat çalışmalarının yapılabilmesi, can ve mal güvenliğinin korunması açısından ilgili parseldeki binanın boşaltılıp, yıkılması öngörülmüş ve uygulanmıştır. Aynı yerde inşaatı devam eden yeni cemevimiz bitirildikten sonra bu alanda da, cemevimize yönelik hizmetler verilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız."


Üye OlÜye Girişi