Başsavcılık açıkladı: Bakırköy'de siyanürle intiharın nedeni aşırı borçlanma

 

İstanbul Bakırköy'deki bir evde, biri çocuk 3 kişinin cesedi bulundu. Yapılan incelemeler sonucunda bir çift ve 6 yaşındaki çocuklarının ölüm sebebinin siyanür olduğu belirtildi.

15.11.2019
Yazı Boyutu:  
Yeni siyanür faciası bu sabah saat 06.45'te Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta bulunan bir apartman dairesinde gerçekleşti. Apartman sakinleri, dairenin açık olan kapısının önünde, 38 yaşındaki Z.D. adlı kadının yerde yattığını görüp polisi aradı. Polis ekipleri, daireden gelen yoğun koku üzerine AFAD'a bilgi verdi.

Evrenseli'in AA ve DHA kaynaklı haberine göre, AFAD (KBRN) ekipleri, 38 yaşındaki B.D. ile çiftin 6 yaşındaki oğullarının cansız bedenini evin salonunda buldu. Evde yapılan incelemede bir odada siyanür bulunduğu belirtilirken Z.D'nin, zehirlenmeye başladığında yardım istemek için daire kapısını açtığı ancak hayatını kaybettiği öne sürüldü.

BAŞSAVCILIK, İNTİHAR SEBEBİ İÇİN "AŞIRI BORÇLANMA" DEDİ

Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Açıklamada, "Yapılan soruşturma esnasında bu aşamada elde edilen tespitler doğrultusunda ikametgahında ölü olarak bulunan A.D.'nin babası ve Z.D.'nin eşi konumunda bulunan B.D.'nin, Kuyumcukent'teki iş yerinde altın ticareti ile uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinde kayıt dışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir. Olay yerinde AFAD ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Soruşturma işlemleri Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir" denildi.
Üye OlÜye Girişi