Baykal'a göre erken seçim Kasım'da

 

Deniz Baykal, erken seçim için ilk kez tarih açıkladı

23.07.2015
Yazı Boyutu:  
 
AK Parti'nin hükümet kurmak istemediğini iddia eden CHP eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal "Koalisyon görüşmeleri tiyatrodan ibaret. Kasım'da seçim var” dedi.
 
 
MHP'nin sergilediği tutumun nedenini de çok iyi bildiğini söyleyen Baykal, “Bahçeli kendisi söylüyor ana muhalefet olacağım diye. Yani CHP'yi etkisizleştirerek, CHP'nin yerine geçmeyi istiyor" değerlendirmesini yaptı.
 
 
CHP eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, partisinin Korkuteli ilçe teşkilatını ziyaret etti. Korkuteli'ne eski milletvekilleri Osman Kaptan, Tuncay Ercenk, İl Başkan Yardımcısı Şefik Dirken, İl Yöneticileri Ayşe Eraydın, Gülseli Akın, Yüksel Özdoğan, Tehvide Öztürk ve Aydın Özer ile birlikte gelen Baykal, parti binasında gündemi değerlendirdi.
 
Türkiye'de 13 yıllık dönemde en olumlu gelişmenin 7 Haziran'da yaşandığını ileri süren Baykal, “7 Haziran seçimlerinde halk hükümete sizi beğenmeyenlerle uzlaşın talimatını verdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede bir siyasi rahatlama oldu. Siyasete memnuniyet geldi. Siyasi kutulaşma yaşanmamaya başladı" diye konuştu.
 
 
"SÖYLEDİKLERİNİ YERİNİ GETİRMEDİLER"
 
Meclis Başkanlığı seçimleri ile ilgili durumu da anlatan Baykal, “Meclis Başkanı olarak Genel Başkanımız benim aday olmamı istedi. MHP de biz de AK Parti seçilmesin diye ne gerekiyorsa yaparız dedi. Zaten seçim sürecinde de MHP sürekli AK Parti'ye karşı bir tutum gösteriyordu. Ama bu söylediklerini yerine getirmediler. Grup Başkan Vekilleri bile bana destek vereceklerini Levent Gök aracılığı ile söyledi. Ama Bahçeli normal olanı yapmadı. Eğer kendilerine saygı duysalardı AK Parti'nin karşısındaki adaya oy verirlerdi" diye konuştu.
 
 
"MHP, CHP'NİN YERİNE GEÇMEK İSTİYOR"
 
MHP'nin neden böyle bir tutum sergilediğini de çok iyi bildiğini söyleyen Baykal, “Bahçeli kendisi söylüyor ana muhalefet olacağım diye. Yani CHP'yi etkisizleştirerek, CHP'nin yerine geçmeyi istiyor. Bunu da açıktan belli ediyor. Başka bir açıklama olamaz. Eğer MHP beni istemiyor ise, gelirdi seçimden önce söylerdi bende bunu anlayışla karşılardım. Çünkü meclis başkanlığı seçimlerinde tarihi bir fırsat kaçtı" dedi.
 
"SEÇİM KASIM'DA"
 
“Kasım ayında erken seçim var" diyen CHP'nin eski genel Başkanı Deniz Baykal, “AK Parti hükümet kurmak istemiyor. MHP zaten tutumunu belli etti. Yani koalisyon görüşmeleri artık tiyatrodan ibarettir. Kasımda seçim var. Bu seçimde en önemlisi muhalefetin kendi içerisinden hançerlenmesi oldu" dedi. (mynet)
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi