Bayraklı şarkısını arıyor

 

İzmir’in kurulduğu yer olan, medeniyetler beşiği Bayraklı şarkısını arıyor.

03.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
İzmir’in Smyrna adıyla kurulduğu yer olan, medeniyetler beşiği Bayraklı şarkısını arıyor.
 
 
Smyrna’nın kuruluşundan Bayraklı olma yoluna uzanan, gelişen ve değişen Bayraklı’yı müzikle buluşturmak, geçmişten günümüze “Bayraklı” motiflerini birleştirmek,  ilçenin tarihini, güzelliklerini tanıtmayı amaçlayan şarkı yarışmasının başvuruları 2 Ekim’de son bulacak. Finale kalanlar şarkılarını canlı performans eşliğinde sergileyecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Yarışmacılar Smyrna’yı notalarla anlatacak” dedi.
 
Bayraklı Belediyesi, Bayraklı’ya ait bir şarkının söz ve müziğini oluşturmak için bir yarışma düzenliyor. Yarışmaya, besteci, söz yazarı, aranjör ve şarkıcılar katılabilecek. Gönderilen şarkıların seslendirilmemiş, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması şartı aranacak. Bir besteci, yarışmaya birden çok şarkıyla katılabilecek.
 
BİRİNCİYE 8 BİN LİRA ÖDÜL
 
Yarışmaya gönderilen şarkılar en geç 2 Ekim’de mesai bitimine kadar Kültür Müdürlüğü’ne teslim edecek. Final, finalist şarkıların büyük orkestra eşliğinde canlı performansları ile Bayraklı’da vatandaşlar huzurunda gerçekleştirilecek. Bayraklı’nın şarkısı yarışmasının birincisine 8 bin, ikincisine 5 bin, üçüncüsüne ise 3 bin lira ödül verilecek.
 
SMYRNA’YI NOTALARLA ANLATACAKLAR!
 
Sanatçıların çalışmaları için önlerinde uzun bir süre olduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Müziği ve sözleriyle Bayraklı’yı yansıtan, Bayraklı halkını anlatan birçok eser çıkacağını düşünüyorum. Jüri üyelerimiz Bayraklı’yı en iyi anlatan şarkıyı seçecektir. Bize ait bir şarkı olacak. Yarışmacılar İzmir’in kurulduğu Smyrna’yı notalarla anlatacaklar” dedi.

Üye OlÜye Girişi