Betül Çantay: Ağabeyim Karahan, kurtlar sofrasında kuzu gibiydi

 

Tayland’da motosikletiyle kaza geçirip hayata gözlerini yuman. Türkiye'nin ilk erkek Güzeli seçilen ünlü manken Karahan Çantay'ın kızkardeşi Betül Çantay, abisinin Türkiye'de yaşadığı zor onları anlattı.

12.03.2021
Yazı Boyutu:  
Türkiye Karahan Çantay'ın adını erkek güzeli seçildiğinde değil, asıl Sibel Can ile yasak aşkı ortaya çıkınca duymuştu. Yaşanan skandalın ardından da yurt dışına gitmek zorunda kalmıştı.

Eski model ve oyuncu olan Çantay, her şeyi geride bırakıp Tayland'a yerleşti. ODTÜ Matematik Bölümü Mezunu olan Karahan Çantay, Tayland'da matematik öğretmenliği yaparak hayatını kazanıyordu.  Orada da geçirdiği motosiklet kazası sonucu 46 yaşı yaşında hayata veda etti. Cenazesi üç gün hastane morgunda bekletildi. Karahan Çantay'ın önümüzdeki günlerde Türkiye'ye getirilecek. Koronavirüs önlemleri kapsamında yasak olan cenaze töreni için ailesi izin alabilirse Çantay Ankara toprağa verilecek.

Çantay'ın şov dünyasının dışında, gözlerden uzak yaşasa da, Sibel Can ile ilişkisi hep konuşuldu, magazin sayfalarında yıllarca merak konusu oldu.

'ONUNLA HEP GURUR DUYDUK'

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık, Çantay'ın ailesine başsağlığı dilemek için kız kardeşi Betül Çantay'ı aradı.

İşte Tuba Kalçık'ın o haberi:

Çok üzgün olan Betül Çantay, "Biz onunla hep gurur duyduk, ölümünün ardından bize gelen mesajlarla da onun ne kadar çok sevildiğini bir kez daha görüyoruz" derken,  Karahan Çantay'ın gözden uzak yaşamasına rağmen hâlâ halk tarafından unutulmadığını söylüyor:

"Tayland onun hep yaşamak istediği yerdi. Orada gerçekten çok mutluydu. ODTÜ'den diplomasını aldıktan sonra matematik öğretmenliği yapmaya karar verdi. Tayland'da da öğretmenlik yapıyordu. Öğretmenlik yapmaktan dolayı da çok mutluydu. Mesleğini çok seviyordu."
 
ÇOK KIRILDI

"Çok sıkıntılı bir dönem geçirmişti, bundan dolayı kırgınlığı var mıydı?" diye sorduğumda ise şunları söyledi:

"Kırgınlığı vardı tabii. Abim; çocuk gibi kalbi olan, çok temiz bir insandı. Yaşadığı sıkıntılı dönem sonrası çok üzüldü. Ve Amerika'ya gitti bu süreçte. Ama çıkan haberler gibi taksi şoförlüğü falan yapmadı orada; bunu da belirteyim.

Amerika'dan döndükten sonra yarım bıraktığı eğitimini tamamladı. ODTÜ'den mezun oldu. Sonrasında İstanbul'a geldi. Hatta Bebek'te fotoğrafını çekmişlerdi. O dönem acaba burada çalışsam mı diye İstanbul'a geldi. 'Yeniden sektöre dönsem mi?' diye birkaç ajansla da görüştü.

Ama ona destek veren olmadı. Halbuki o zaman istemişti tekrar çalışmayı. Sonrasında da mesleğini yapmaya karar verdi zaten ve Tayland'a gitti. Tertemiz kalpli bir insandı. Onun başına ne geldiyse saf niyetinden geldi.

Kurtlar sofrasında kuzu gibiydi o. Çok kırıldı yaşadıklarından dolayı. Bize de çok bir şey belli etmezdi. İçinde yaşardı her şeyi. Biz de ailesi olarak açıkçası onun bir daha İstanbul'a yerleşip, o piyasaya girmesini istemedik. 

ABİMİ ANKARA'YA DEFNEDECEĞİZ

Cenaze işlemlerinin ne durumda olduğunu sorduğumda ise, karantina sürecinden dolayı işlemlerin uzadığını söyleyen Betül Çantay, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz gerekli mercilerle görüşmelerimizi yapmaya devam ediyoruz. Umarım en kısa sürede cenazemiz Türkiye'ye getirilir. Abimi Ankara'ya defnedeceğiz.

Onun ölüm haberinden sonra büyük bir sevgi seli ile karşılaştık. Adı sanı anılmadan geçen bunca yıldan sonra hâlâ hayranlarının olduğunu bilseydi eminim çok mutlu olurdu. Hâlâ sevenlerinin olması onu şaşırtıyordu çünkü uzun süre uzak kalmıştı piyasadan. Şimdi bu manzarayı görse eminim o da çok mutlu olurdu."(Sabah)Üye OlÜye Girişi