Beyoğlu Asmalımescit'de yangın: 4 kişi öldü, bir ağır yaralı

 

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde 5 katlı bir binanın 2. katında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında ölü sayısı dörde yükseldi.

03.03.2019
Yazı Boyutu:  
Yangın, bu sabah Beyoğlu Asmalımescit Mahallesi, Şehbender Sokak'ta bulunan 5 katlı Emek apartmanının  2. katında meydana geldi. Yangının neden çıktığı bilinmezken, ihbar üzerine çok sayıda itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. İtfaiye ekipleri binada mahsur kalan 5 kişiyi kurtarmak için çalışma başlattı.Yangın nedeniyle büyük panik yaşanırken, İtfaiye ekipleri 3 kişiyi yanan binadan çıkardı. Yangından çıkartılan 2'sinin durumu ağır 3 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekiplerinin yangın sonrası yaptığı incelemelerde ise 2 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Hastaneye kaldırılan durumu ağır olan 2 yaralı da yapılan tüm müdahalelere rağmen hastanede hayatını kaybetti.

Boş olan binada biri yabancı uyruklu 7 kişinin kaldığı, kalanlardan iki kişinin sabah işe gitmek için binayı terk ettikleri öğrenildi.“BİR KİŞİYİ BİZ ÇIKARTTIK, 4 KİŞİ İÇERİDE BAĞIRIYORDU”

Yangın sırasında yardıma koşan Fatih Kalp, o anları şöyle anlattı:
"Sabahleyin bir baktık ki içerisi yanıyor. Daha sonra durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdik. İçeride 5 kişi vardı. İçeride 4 kişi mahsur kaldı. Bir kişiyi biz çıkarttık, diğer 4 kişi içeride bağırıyordu. Yangın şu anda devam ediyor. 4 kişi şu an içeride. Biz karşı binada kalıyoruz. Biz gurbetçiyiz, hafif dumanlar geliyordu. Biz hemen yardıma koştuk. Kapının önünde bir kişi vardı. Biz de onu hemen çekip dışarı çıkardık. Alevler çok olduğu için biz içeri giremedik. İçeride bağırış sesleri vardı.”  

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yaptığı açıklamada "7 genç kardeşimizin kaldığı bir dairede yangın çıkmış. Sebebini arkadaşlar araştırıyor, teknik rapor çıktıktan sonra belli olacak. Sobadan mı elektrik kontağından mı çıktığı anlaşılacak. 7 kişiden 4'ü vefat etti, 1 yaralımız var. 2 arkadaş kurtulmuş durumda. Başımız sağ olsun. İçi boş bir bina, film çekimleri için kullanılıyormuş zaman zaman" dedi.(NTV)

Üye OlÜye Girişi