Beyoğlu Sineması kapanıyor

 

Beyoğlu Sineması yaptığı açıklamayla maddi nedenlerle 30 Haziran’da kapılarını kapatacağını duyurdu.

15.06.2017
Yazı Boyutu:  

Vizyon filmlerinin yanı sıra Filmekimi ve İstanbul Film Festivali’ne ev sahipliği yapan sinemanın yöneticileri yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

"BAĞIMSIZ SİNEMACILIK BATTI"

Tekelleşen dağıtım ve gösterim zincirleri arasında, bağımsız kalarak ayakta durmaya çalıştık. Sabit giderlerimizi karşılayamaz hale geldiğimiz dönemde, değişen sinema teknolojisini kurmamız mümkün olmadığından Beyoğlu Sineması 2013’te kapanıyordu.”

ARAYIŞLAR SONUÇSUZ KALDI

Ardından Başka Sinema’nın desteğiyle ayakta kalabildiklerinin aktarıldığı açıklamada hâlâ sabit giderlerin karşılanmadığına ve sponsor arayışlarnın karşılıksız kaldığına dikkat çekildi.

1989'DAN BERİ AYNI YERDE

Sinemanın işletmecileri “1989’dan beri Beyoğlu Sineması ile bir renk katma çabamızı sürdürmek imkansız hale geldi” dedi. Açıklamayı “Kabullenmemizin mümkün olmadığı, tek renkliliğe gidişten kurtulmanın yolunu bulanlar da olacaktır, umarız” dileğiyle sonlandırdılar.

İKİ BAĞIMSIZ SALONDAN BİRİ

Şu anda Atlas Sineması’yla birlikte Beyoğlu’nda zincire dahil olmadan işletilen iki sinemadan biri olan Beyoğlu Sineması, ticari filmlerin dışında kalanlara yer veren programıyla sinema sanatının takipçilerinin uzun yıllardır uğrak noktalarından biriydi.


Üye OlÜye Girişi