Bilal'le aynı karedeki Vali kendini savundu

 

İzmir Valisi Toprak: Dün de Hollanda’da ‘Kral Günü’ kutlamalarına katıldım ama kimse görmüyor

02.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
Okul müdürlerini toplayarak müdürlere talimatlar veren Bilal Erdoğan’a ‘eşlik eden’ İzmir Valisi Toprak kendisini savundu
 
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın İzmir’de de imam hatip lisesi müdürleriyle yaptığı toplantıda bulunan İzmir Valisi Mustafa Toprak, kendisini eleştirenlere, “Dün de Hollanda’da ‘Kral Günü’ kutlamalarına katıldım ama kimse görmüyor” diyerek cevap verdi. Toplantıda Bilal Erdoğan’ın yanında oturan Vali Toprak, “Ben bir sivil toplum kuruluşunun etkinliğine katıldım, bunda da bir sakınca yok” diye konuştu.
 
VALİ YANINDA BAĞDAŞ KURMUŞTU
 
Bilal Erdoğan hafta içinde İzmir'de basına kapalı yapılan toplantıda kentteki imam hatip lisesi müdürleriyle bir toplantı düzenlemişti. Toplantıya İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın yanı sıra AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AKP İzmir İl Başkan Yardımcıları Emrun Sulayıcı, Hasan Ali Karaman, AKP 2’nci bölge sorumlusu Adnan Yılmaz’ın yanı sıra imam hatip çıkışlı işadamları da katılmıştı.
 
BİLAL'İN TEFTİŞİ MECLİS'TE
 
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan'ın, İzmir'de imam hatip lisesi müdürleri ve İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın katılımıyla yaptığı toplantıyı TBMM gündemine taşıdı. Çam, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk'ün yazılı yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
 
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği önergede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’ın, İzmir'de, imam hatip lisesi müdürleri ile İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın da katılımıyla yaptığı toplantıyı hatırlatarak sorular yöneltti. (Birgün)

Üye OlÜye Girişi